از کجا بفهمیم هاید استوری شدیم؟

از کجا بفهمیم هاید استوری شدیم؟

اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی بسیار مشهور و معتبر است و به همین دلیل شاهد رشد این شبکه اجتماعی در بین کاربران هستیم. در این بین قابلیت های مختلفی در اینستاگرام وجود دارد که کاربران می توانند از این قابلیت ها استفاده کنند. از مهم ترین این ویژگی ها می توان به قابلیت استوری اشاره کرد. استوری ها محتوایی هستند که به مدت ۲۴ ساعت در اینستاگرام باقی مانده و پس از آن پاک شده و دیگر امکان مشاهده آن برای فالوورها وجود ندارد .

موضوعی که باید به آن توجه داشته باشید این است که قابلیت استوری در اینستاگرام به نسبت به روزهای اولیه خود پیشرفت فوق العاده ای کرده است و شاهد امکانات و ویژگی های مختلفی در آن است. در این بین یکی از ویژگی های مهمی که در استوری ها وجود دارد، قابلیت هاید استوری است.

در همین راستا در این مطلب از سایت هایپرفالو قصد داریم تا به این سوال پاسخ دهیم که هاید استوری چیست و چگونه بفهمیم که هاید استوری شدیم. پس با ما همراه باشید تا در رابطه با این مسئله بسیار مهم صحبت کرده و بیان کنیم که چگونه بفهمیم از لایو هاید شدیم و یا چگونه از هاید استوری شدن خود آگاه شویم.

هاید استوری چیست؟

اگر بخواهیم در رابطه با قابلیت هاید استوری صحبت کنیم باید گفت که اینستاگرام امکانی را فراهم کرده که شامل بتوانید مشخص کنید که برخی از افراد نتوانند استوری های شما را مشاهده کنند. در واقع شما آن ها را هاید استوری می کند. همین مسئله باعث می شود تا این دسته از افراد نتوانند به استوری های شما دسترسی پیدا کنند.

موضوع مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که ممکن است شما پس از خرید فالوور اینستاگرام و یا خرید بازدید اینستاگرام بخواهید تا برخی از فالوورهای خود را محدود کرده و به آن ها اجازه ندهید تا بتوانند استوری های شما را مشاهده کنند. راستی! درباره اینکه روزانه چند پست و استوری بگذاریم هم یه مقاله نوشتیم که اگر خواستید میتونید مطالعه کنید.

به منظور حل این مشکل می توانید اقدام به هاید استوری کردن این کاربران کنید و اجازه ندهید تا استوری های شما را مشاهده کنند. اما سوال مهمی که مطرح می شود این است که اگر یک فردی بخواهد متوجه هاید استوری شدن خود شود، چگونه می تواند به این هدف دست پیدا کند. به منظور بررسی این موضوع بسیار مهم در بخش های بعدی شما با تکنیک های مهمی آشنا می کنیم که می توانید از طریق آن متوجه هاید استوری شدن خود شوید.

بررسی هایلایت ها

بررسی هایلایت ها

این روش هایی که به شما کمک می کند تا متوجه شوید که آیا فردی شما را هاید استوری کرده یا خیر، این است که به سراغ هایلایت های صفحه آن شخص بروید.

نکته مهمی که باید بدانید این است که در هنگام بررسی هایلایت های یک صفحه ممکن است سه اتفاق برای شما رخ دهد.

در صورتی که شما بتوانید هایلایت های آن فرد را ببینید، این مسئله به آن معنا است که شما هاید استوری نشدید و این موضوع به شما کمک می کند تا بتوانید به راحتی استوری های آن شخص را مشاهده کنید.

از سوی دیگر اگر شخص مورد نظر شما قبلاً در بخش صفحه خود هایلایت هایی را به ثبت رسانده بود اما در حال حاضر هیچ یک از هایلایت ها برای شما نمایش داده نمی شود، این مسئله به آن معنا است که شما را هاید استوری کرده است و همین مسئله باعث شده تا شما دیگر نتوانید استوری ها و هایلایت های آن شخص را ببینید.

از سوی دیگر اگر تا به حال آن شخص اقدام به گذاشتن هایلایت نکرده بود، نمی توان فهمید که آیا هاید استوری شده اید یا خیر.

در چنین شرایطی پیشنهاد ما این است که به سراغ روش های دیگر رفته و با تکنیک بعدی بررسی کنید که آیا هاید استوری شده اید یا خیر.

بررسی استوری با استفاده از یک اکانت دیگر

پس از آن که بررسی کردیم که هاید استوری چیست و چگونه با استفاده از این ویژگی می توان پس از خرید فالوور اینستاگرام استوری های خود را برای برخی از کاربران محدود کنید، حال بهتر است تا به سراغ روش دیگری برویم که از طریق آن می توانید بررسی کنید که هاید استوری شده اید یا خیر.

به منظور بررسی روش دوم باید به این نکته اشاره کرد که شما می توانید با یک اکانت دیگر به سراغ صفحه شخص مورد نظر خود رفته و صفحه او را بررسی کنید. در صورتی که به سراغ صفحه آن شخص رفته و مشاهده کردید که دارای هایلایت و یا استوری است اما با استفاده از پیج اصلی خود نمی توانید آن ها را مشاهده کنید، این مسئله بیانگر آن است که شما هاید استوری شده اید.

از سوی دیگر به منظور رسیدن به این هدف لازم است تا صفحه شخصی پابلیک و عمومی باشد و در صورتی که این شخص صفحه خود را خصوصی و یا پرایوت کرده است، باید به او درخواست بدهید و تا زمانی که شخص اقدام به تایید درخواست شما نکند، قادر نخواهید بود تا هایلایت ها و استوری های صفحه او را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید.

تماشای استوری های هاید شده

هاید استوری

پس از این که به این مسئله بسیار مهم پرداختیم که فایده هاید استوری چیست و چگونه می توان متوجه هاید استوری شد، ممکن است این سوال برای شما مطرح شود که چگونه می توان اقدام به تماشای استوری های هاید شده در اینستاگرام کرد.

به منظور بررسی این مسئله باید گفت که شما می توانید با یک صفحه دیگر اقدام به تماشای استوری های یک شخص کنید. از سوی دیگر اگر اکانت فرد مورد نظر شما پابلیک است، می تواند به سراغ وب سایت هایی مثل https://insta-stories.online رفته و از طریق این وب سایت بتوانید استوری های شخص مورد نظر خود را مشاهده کنید. استفاده از این وب سایت باعث می شود تا فرد نتواند بفهمد که شما اقدام به بازدید استوری او کرده اید و حتی با بررسی روش هایی که باعث می شود تا متوجه شد که از کجا بفهمیم استوری چند بار دیده شده، باز هم شما به صورت ناشناس قادر خواهید بود تا استوری های یک شخص را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید. همچنین یک مقاله درباره افزایش بازدید استوری اینستاگرام در بخش بلاگ هایپرفالو منتشر شده که پیشنهاد می کنیم آن را بخوانید و روش های افزایش بازدید اینستاگرام را یاد بگیرید.

نکات بسیار مهم در رابطه با هاید استوری

اگر بخواهیم در رابطه با نکات بسیار مهمی که در رابطه با هاید استوری باید بدانید، توضیحاتی را به شما ارائه دهیم باید گفت که اگر اقدام به خرید بازدید اینستاگرام و یا خرید فالوور اینستاگرام کرده اید اما نمی خواهید تا برخی از این فالوور های ناشناس بتوانند استوری های شما را مشاهده کنند، می توانید از قابلیت هاید استوری استفاده کنید.

از سوی دیگر ممکن است سوالات مختلفی در رابطه با این ویژگی اینستاگرام برای شما مطرح شود که در این بخش به این سوالات پاسخ می دهید.

یکی از سوالات بسیار مهم این است که آیا پس از هاید استوری می توان از طریق تگ کردن فرد در استوری برای شخص اعلان فرستاد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که اگر شما شخص را هاید استوری کنید، با وجود این که آن شخص را در استوری های تگ کردید اما هیچ اعلان و نوتیفیکشینی برای آن شخص نخواهد رفت.

از سوی دیگر یکی از سوالات بسیار مهمی که مطرح می شود این است که اگر از قابلیت هاید استوری استفاده کنیم، پست های یک صفحه برای شخص هاید شده نمایش داده می شود یا خیر؟ به منظور بررسی این مسئله بسیار مهم باید گفت که شما پس از هاید استوری کردن یک شخص، نمی توانید جلوی بازدید پست هایتان را بگیرید و در واقع تنها قادر خواهید بود تا از نمایش استوری های خود جلوگیری کنید. اگر قصد دارید تا به این هدف دست پیدا کنید لازم است تا آن شخص را از صفحه خود بیرون انداخته و اقدام به حذف او از فالوورهای خود کنید. همچنین با بلاک کردن نیز می توانید این کار را انجام دهید.

چرا هاید استوری می شویم؟

چگونه هاید کنیم

متوجه شدید که چگونه می توانید تشخیص دهید که توسط یک کاربر هاید استوری شده اید. دلایل اینکه شما هاید استوری می شوید بستگی به نوع صفحه شما و فعالیت شما در اینستاگرام دارد. هاید استوری در هر نوع صفحه ای (شخصی،بیزینس،عادی) ممکن است برای شما رخ دهد و هرکدام دلایل مختلفی دارند. هاید استوری بیشتر در صفحه های شخصی رخ می دهد ولی در صفحه های بیزینس هم گاهی اوقات برای شما اتفاق می افتد که در ادامه برای شما توضیح می دهیم چرا این مورد بسیار مهم تر از هاید استوری در صفحه های شخصی است.

1) هاید استوری در پیج های شخصی

در صفحه های شخصی شما معمولا دوستان و خانواده را دنبال می کنید و همین باعث می شود دلایل زیادی برای هاید استوری شدن وجود داشته باشد. خیلی از آشنا ها و دوستان شما ممکن است استوری هایی منتشر کنند که نمی خواهند شما آنها را ببینید پس اقدام به هاید کردن شما می کنند. ممکن است در جمع های دوستانه ای به تفریح رفته باشند و نمی خواهند که شما از آن اطلاع داشته باشید پس ترجیح می دهند که شما هاید باشید. همانطور که گفتیم دلایل زیادی وجود دارد که شما در یک پیج شخصی هاید شوید. در این مورد کاری از دست شما بر نمی آید و دلیلی وجود ندارد که واکنش نشان دهید بگذارید به هاید کردن شما ادامه بدهند و شما هم با روش هایی که گفته شد استوری های آنها را ببینید. راه های زیادی وجود دارد تا متوجه شوید که توسط فردی هاید شده اید. می توانید با اکانت دوم خودتان پیج هایی که به آن مشکوک هستید را چک کنید یا بعد ها هایلایت های آنها را چک کنید و از این طریق متوجه شوید که هاید بوده اید. اما در پیج های بیزینس دلایل زیادی وجود ندارد که شما هاید شوید بلکه دلایل اندکی وجود دارد که واقعا به شما مربوط است و شما باید به آن واکنش نشان دهید که در ادامه برای شما توضیحات بیشتری قرار داده ایم.

2) هاید استوری در پیج های بیزینس

اگر شما یک پیج بیزینس دارید به ندرت ممکن است هاید شوید زیرا پیج شما کاری است و دلایل زیادی وجود ندارد که توسط یک شخص هاید شوید زیرا در پیج های بیزینس شما کاربرانی را دنبال می کنید که آنها هم پی کسب و کار و بیزینس در اینستاگرام هستند و از دراما های دوستانه و خانوادگی در این بیزینس خبری نیست. ممکن است شما توسط یک پیج که از محتوای شما کپی برداری می کند و در استوری های خود منتشر می کند هاید شوید تا متوجه کپی برداری آن پیج نشوید. در این مورد شما بر خلاف یک پیج پرایوت که گفتیم بهتر است واکنشی نشان ندهید بهتر است واکنش نشان دهید و با آن شخص برخورد کنید زیرا بدون اجازه محتوایی که شما برای آن زحمت کشیده اید را منتشر می کند و از شما نامی نمیبرد و حتی شما را هاید کرده تا متوجه آن نشوید. بهتر است پیج بیزینس مورد نظر را ریپورت کرده و آن را به دلیل کپی رایت به اینستاگرام گزارش دهید تا با آن برخورد شود.

چگونه دیگران را هاید کنیم؟

هاید کردن

همیشه به این صورت نیست که شما هاید شوید بلکه گاهی اوقات شما نیاز دارید که افرادی که را در استوری خود هاید کنید تا احساس راحتی بیشتری داشته باشید. برای اینکه کاربران مورد نظر را هاید کنید می توانید به تنظیمات اینستاگرام رفته و در بخش پرایوسی قسمت هاید استوری را انتخاب کنید و افرادی که می خواهید استوری های شما را نبینند را مشخص کنید. یکی دیگر از روش های هاید کردن افراد این است که بازدید کننده های استوری های خود را نگاه کنید و روی هر کاربری که می خواهید هاید کنید انگشت خود را فشار دهید تا گزینه هاید کردن به شما نمایش داده شود و سپس می توانید بدون هیچگونه دردسری آنها را هاید کنید. مطمئنا شما نمی خواهید که یک شخص برای همیشه از دیدن استوری های شما محروم شود پس بهتر است بعد از اینکه استوری مورد نظر شما پاک شد لیست هاید استوری خود را چک کنید و افرادی که دیگر نیاز نیست هاید بمانند را از لیست خارج کنید. در اکثر اوقات افراد فراموش می کنند تا کاربرانی که هاید کرده اند را از هاید خارج کنند و همین مسئله باعث می شود تا کاربر مورد نظر متوجه شود که مدتی است استوری های شما را ندیده و پی می برد که هاید شده است پس بهتر است بعد از هر استوری لیست خود را چک کنید یا از قابلیت کلوز فرند استفاده کنید که تمامی این مشکلات را برای شما برطرف می کند.

روش های جایگزین هاید استوری

دلیل اصلی اینکه شما می خواهید افرادی استوری های شما را نبینند این است که احساس راحتی با آنها ندارید و ترجیح می دهید از دایره دید آنها خارج بمانید و قصاوت های آنها را نبینید پس بهتر است از قابلیت کلوز فرند اینستاگرام استفاده کنید که تمامی این کار ها را برای شما بدون دردسر های اضافی انجام می دهد. در اپدیت های جدید اینستاگرام شما می توانید دوست های نزدیک خود را مشخص کنید و در قسمت منتشر کردن استوری بتوانید انتخاب کنید که استوری برای تمامی فالوورها منتشر شود یا فقط دوستان نزدیک آن را ببینند. با مراجعه به تنظیمات اینستاگرام در اکانت خود می توانید گزینه کلوزفرند را ببیند و با رفتن به آن می توانید انتخاب کنید که کدام فالوور ها می توانند جزو کلوزفرند شما باشند. مهم ترین قابلیت کلوزفرند این است که کاربرانی که عضو آن نیستند نمی توانند استوری شما را ببینند ولی به استوری هایی که در قالب کلوز فرند منتشر نمی کنید دسترسی دارند پس نگرانی بابت اینکه آنها متوجه شوند جزو دوستان نزدیک شما نیستند و هاید شده اند ندارید. زمانی که شما یک استوری اینستاگرام را در پیج خود می بینید که توسط یک دایره سبز رنگ احاطه شده به این معنی است که شما عضو کلوزفرند های آن کاربر هستید. پیشنهاد ما به شما این است که افرادی که در کلوزفرند خود قرار می دهید را دائما چک کنید تا همیشه مطمئن باشید چه کسانی در این لیست حضور دارند.

حرف آخر

در این مطلب از سایت هایپرفالو نگاهی به این سوال بسیار مهم انداختیم که چگونه بفهمیم هاید استوری شدیم. توجه به نکات گفته شده در این مطلب به شما کمک می کند تا دید جامع و کاملی در رابطه با این فرآیند داشته باشید و بتوانید با استفاده از تکنیک های مختلف به راحتی متوجه شوید که هاید استوری شده اید یا خیر.

توجه به این مطالب به شما کمک می کند تا سریعا بتوانید متوجه این مسئله شده و همچنین با استفاده از روش های مختلف اقدام به تماشا کردن استوری های هاید شده کنید. این روش ها باعث می شود تا بتوانید به صورت ناشناس استوری ها را مشاهده کنید.

1.5 2 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x