شادوبن اینستاگرام چیست؟

شادوبن اینستاگرام

افرادی که اقدام به انجام کارهای مختلفی مثل خرید بازدید اینستاگرام، خرید لایک اینستاگرام و یا خرید فالوور اینستاگرام می کنند، یکی از مشکلاتی که پس از مدتی با آن مواجه می شوند مسئله ریزش تعداد بازدید های صفحه شان است. این دسته از افراد همواره این سوال بسیار مهم را مطرح می کنند که به چه دلیلی صفحه شان با چنین مشکلی مواجه می شود؟

در همین راستا باید به این مسئله اشاره کنیم که اینستاگرام الگوریتمی به نام شادوبن دارد که باعث می شود تعداد بازدیدها یک پست کاهش پیدا کند. در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا به بررسی این الگوریتم پرداخته و در رابطه با آن توضیحات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم، پس با هایپرفالو همراه باشید تا در رابطه با شادوبن اینستاگرام توضیحات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم.

معرفی شادوبن اینستاگرام

اگر بخواهیم شما را با شادوبن آشنا کنیم باید گفت که این الگوریتم باعث مسدود شدن و بلاک شدن محتوای برخی از کاربرانی می شود که محتوایی را منتشر می کنند که بر خلاف قوانین اینستاگرام است. اگر شما در معرض این الگوریتم قرار بگیرید و شادوبن شوید، مطالب و پست های شما پیشنهاد نمی شود و همین مسئله باعث می شود تا با مشکلاتی مثل ریزش بازدید و ریزش لایک اینستاگرام مواجه شوید و حتی اگر کارهایی مثل خرید بازدید اینستاگرام و یا خرید لایک اینستاگرام هم کنید، باز هم صفحه شما رشد بسیار کندی خواهد داشت.

مهم ترین اتفاقی که در هنگام شادوبن شدن رخ می دهد این است که پست های شما تنها به افرادی نمایش داده می شود که شما را فالو کردن و دیگر افرادی که تا به حال پیج شما را ندیده و آن را دنبال نکردند محتواهای شما را مشاهده نکرده و محتوایتان به آن ها پیشنهاد نمی شود. در همین راستا اگر با مشکل شادوبن اینستاگرام مواجه شده اید ولی نمی دانید که روش اصولی خارج شدن از این حالت چیست، ممکن است اقدام به خرید فالوور اینستاگرام کرده و یا با خرید بازدید اینستاگرام دوباره صفحه خود را رشد دهید اما مطمئن باشید که باز هم پس از مدتی به دلیل شادوبن شدن تعداد لایک و بازدید مطالب شما کاهش چشمگیری پیدا می کند.

بعد از شادوبن شدن چه اتفاقاتی می افتد؟

اگر بخواهیم به این سوال بسیار مهم پاسخ دهیم که در حقیقت پس از شادوبن شدن یک اکانت چه اتفاقی می افتد، باید به این مسئله اشاره کنیم که به صورت کلی شبکه اجتماعی اینستاگرام از طریق اکسپلور و یا دنبال کردن هشتگ های مختلف امکانی را فراهم کرده تا شما بتوانید پست ها و صفحاتی را مشاهده کنید که اقدام به تولید محتوایی می کنند که مورد علاقه شما هستند و شما از این طریق با صفحات جدید آشنا می شوید، مسئله مهم این است که اگر صفحه شما وارد اکسپلور اینستاگرام نشده و یا هشتگ های آن به سایر کاربران نمایش داده نشود، هیچ رشدی برای صفحات اتفاق نمی افتد و تنها افرادی که شما را دنبال کردند قادر خواهند بود تا صفحه شما را ببینند. در چنین شرایطی خرید بازدید اینستاگرام و یا خرید لایک اینستاگرام نیز نمی تواند کمک شایانی به صفحه شما کند و لازم است تا حتماً اقدام به حل مشکل شادوبن صفحه خود کنید.

در صورت شادوبن شدن محتوای شما نه از طریق هشتگ و نه از طریق اکسپلورر نمایش داده نمی شود و همین مسئله باعث کاهش چشمگیر مخاطبین شما خواهد شد. قطعا همین موضوع باعث کاهش دیده شدن مطلب شما می شود و یکی از راه های ورود به اکسپلور افزایش سیو پست اینستاگرام می باشد که در این زمینه سایت هایپرفالو مطلبی نوشته و پیشنهاد می کنیم آن را مطالعه کنید.

نحوه تشخیص شادوبن شدن اکانت

حالا که شما را با مفهوم شادوبن شدن در اینستاگرام آشنا کردیم، ممکن است این سوال بسیار مهم برایتان مطرح شود که چگونه می توان فهمید یک اکانت شادوبن شده است؟ به منظور پاسخ به این سوال بسیار مهم باید گفت روش های مختلفی پیش روی شما وجود دارد.

در وهله پیشنهاد ما این است که حتماً اقدام به بررسی محتوای اخیر خود کرده و روند بازدید و لایک صفحه خود را آنالیز کنید. اگر با کاهش چشمگیر تعداد لایک ها مواجه هستید، این مسئله می تواند نشان دهنده شادوبن شدن صفحه شما باشد.

از سوی دیگر اگر مخاطبین جدیدی پیدا نمی کنید و یا افراد جدیدی که شما را دنبال نکرده اند پست هایتان را لایک نمی کنند این مسئله نیز می تواند نشان دهنده شادوبن شدن اکانت شما باشد.

یک تکنیک بسیار مهمی که به شما کمک می کند تا به صورت قطعی متوجه شوید که اکانت شما شادوبن شده یا خیر این است که از یک هشتگ کم محتوا در یکی از پست های خود استفاده کنید و سپس با یک اکانت دیگر آن هشتگ را بررسی کنید. اگر پست شما در میان پست های آن هشتگ وجود نداشت، این اتفاق نشان دهنده مشکل شادوبن شدن اکانت است.

علت شادوبن شدن اکانت چیست؟

نکته مهمی که باید به آن اشاره کنیم این است که تا به حال اینستاگرام هیچ بیانیه رسمی در رابطه با الگوریتم شادوبن خود ارائه نکرده است و همین مسئله باعث شده تا مطالب به دست آمده بر اساس تجربیات باشد. در همین راستا و به منظور بررسی علت شادوبن شدن یک اکانت می توان به موارد مختلفی اشاره کرد که از مهم ترین این موارد می توان به نکات زیر اشاره داشت:

  1. تولید محتوای ممنوع و تکراری

یکی از مهم ترین مواردی که باعث شادوبن شدن اکانت شما می شود این است که اقدام به تولید محتوای برخلاف قوانین اینستاگرام کنید و یا از هشتگ هایی استفاده کنید که ممنوع بوده و بر خلاف قوانین اینستاگرام هستند. تمامی این کارها باعث می شود تا در مدت زمان کوتاهی اکانت شما شادوبن شده و دیگر پست های شما به افراد جدید نمایش داده نشود.

  1. استفاده کردن از ربات

دیگر از مواردی که باعث می شود که اکانت شما شادوبن شود، استفاده از ربات ها برای انجام فرآیندهای مختلف در اکانت اینستاگرام شما است. در صورتی که از ربات های گوناگونی استفاده می کنید و با مشکل شادوبن مواجه هستید، لازم است تا اقدام به از بین بردن دسترسی ربات ها به صفحه خود کرده و صفحه خود را به حالت قبل بازگردانید.

  1. انجام فعالیت بیش از حد و ربات گونه

گاهی ممکن است که شما از ربات برای انجام فرایند مدیریت صفحه خود استفاده نکنید اما با انجام فعالیت های بسیار زیاد و کارهای ربات گونه، این سیگنال را به الگوریتم های اینستاگرام می دهید که اکانت شما توسط یک ربات در حال مدیریت است و نتیجه این کار شادوبن شدن اکانت شما می شود. انجام فعالیت زیاد در اینستاگرام، استفاده از مطالب و هشتگ های تکراری، کامنت های تکراری و… باعث بروز چنین مشکلاتی می شود.

  1. تغییر آی پی به صورت مکرر

در صورتی که از نرم افزار های تغییر دهنده آی پی استفاده کنید و به صورت مکرر آی پی شما عوض شود، این مسئله نیز می تواند باعث شادوبن شدن اکانت شما شود.

  1. ریپورت شدن صفحه

تجربه نشان داده که اینستاگرام در برابر ریپورت شدن یک صفحه واکنش های مختلفی دارد. در وهله اول اگر تعدادی از کاربران اقدام به ریپورت شما کنند، ممکن است با مشکلاتی مثل شادوبن شدن مواجه شوید و اگر حجم تعدادی ریپورت ها از مقداری بیشتر شود، این مسئله باعث مسدود شدن کامل صفحه اینستاگرام شما خواهد شد.

حل مشکل شادوبن اینستاگرام

حالا که اطلاعات کاملی در رابطه با شادوبن را به شما ارائه کردیم، بهتر است تا به بررسی راه هایی بپردازیم که شما می توانید از طریق آن مشکل صفحه خود را برطرف کرده و آن را از شادوبن خارج کنید. این روش ها شامل موارد زیر می شود:

  1. عدم فعالیت به صورت کوتاه مدت

یکی از مواردی که به حل مشکل شادوبن شدن اکانت کمک می کند، این است که به مدت چند روز پست نداشته و در اکانت خود فعالیتی نکنید. این مسئله باعث می شود تا اینستاگرام اکانت شما را از حالت شادوبن خارج کند و دوباره بتوانید مثل قبل اقدام به فعالیت در اینستاگرام کنید. بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام را یاد بگیرید تا هم وارد اکسپلور اینستاگرام شوید و هم شادوبن نشوید.

  1. بررسی قوانین اینستاگرام

یکی از مواردی که به شما پیشنهاد می دهیم که حتما آن ها را مورد بررسی قرار دهید، قوانین اینستاگرام است. پیشنهاد ما این است که حتما قوانین اینستاگرام را مطالعه کرده و در صورتی که فعالیتی خلاف قوانین این شبکه اجتماعی انجام داده اید، در راستای حل مشکلات به وجود آمده اقدام کنید. انجام این کار باعث می شود تا پس از مدتی الگوریتم های اینستاگرام شما را از حالت شادوبن خارج کرده و دوباره بتوانید مثل قبل اقدام به فعالیت در این شبکه اجتماعی کنید.

  1. پیام دادن به پشتیبانی اینستاگرام

در صورتی که تکنیک های گفته شده را انجام دادید اما همچنان اکانت شما شادوبن است، لازم است تا به پشتیبانی اینستاگرام پیام داده و مشکل خود را مطرح کنید .

شما می توانید از طریق اپلیکیشن اینستاگرام و با رفتن به بخش پروفایل در قسمت تنظیمات به بخش report a problem رفته و از این طریق مشکل خود را مطرح کنید. نکته مهمی که باید به آن اشاره کنیم این است که پیشنهاد می شود در پیام تان به پشتیبانی اینستاگرام از شادوبن شدن اکانت خود صحبت نکنید و تنها بگویید که هشتگ های شما نمایش داده نمی شود و یا کاربران نمی توانند پست های شما را مشاهده کنند. سپس پشتیبانی اینستاگرام مشکل شما را بررسی کرده و نتیجه آن را اعلام خواهد کرد.

حرف آخر

در این مطلب از سایت هایپرفالو به بررسی مشکل شادوبن شدن اینستاگرام پرداخته و بیان کردیم که به چه عللی این اتفاق می افتد. در نهایت شما را با روش هایی آشنا کردیم که از طریق آن می توانید مشکل شادوبن شدن اکانت خود را برطرف کنید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x