شادوبن اینستاگرام چیست؟

شادوبن اینستاگرام

افرادی که اقدام به انجام کارهای مختلفی مثل خرید بازدید اینستاگرام، خرید لایک اینستاگرام و یا خرید فالوور اینستاگرام می کنند، یکی از مشکلاتی که پس از مدتی با آن مواجه می شوند مسئله ریزش تعداد بازدید های صفحه شان است. این دسته از افراد همواره این سوال بسیار مهم را مطرح می کنند که به چه دلیلی صفحه شان با چنین مشکلی مواجه می شود؟

در همین راستا باید به این مسئله اشاره کنیم که اینستاگرام الگوریتمی به نام شادوبن دارد که باعث می شود تعداد بازدیدها یک پست کاهش پیدا کند. در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا به بررسی این الگوریتم پرداخته و در رابطه با آن توضیحات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم، پس با هایپرفالو همراه باشید تا در رابطه با شادوبن اینستاگرام توضیحات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم.

معرفی شادوبن اینستاگرام

اگر بخواهیم شما را با شادوبن آشنا کنیم باید گفت که این الگوریتم باعث مسدود شدن و بلاک شدن محتوای برخی از کاربرانی می شود که محتوایی را منتشر می کنند که بر خلاف قوانین اینستاگرام است. اگر شما در معرض این الگوریتم قرار بگیرید و شادوبن شوید، مطالب و پست های شما پیشنهاد نمی شود و همین مسئله باعث می شود تا با مشکلاتی مثل ریزش بازدید و ریزش لایک اینستاگرام مواجه شوید و حتی اگر کارهایی مثل خرید بازدید اینستاگرام و یا خرید لایک اینستاگرام هم کنید، باز هم صفحه شما رشد بسیار کندی خواهد داشت.

مهم ترین اتفاقی که در هنگام شادوبن شدن رخ می دهد این است که پست های شما تنها به افرادی نمایش داده می شود که شما را فالو کردن و دیگر افرادی که تا به حال پیج شما را ندیده و آن را دنبال نکردند محتواهای شما را مشاهده نکرده و محتوایتان به آن ها پیشنهاد نمی شود. در همین راستا اگر با مشکل شادوبن اینستاگرام مواجه شده اید ولی نمی دانید که روش اصولی خارج شدن از این حالت چیست، ممکن است اقدام به خرید فالوور اینستاگرام کرده و یا با خرید بازدید اینستاگرام دوباره صفحه خود را رشد دهید اما مطمئن باشید که باز هم پس از مدتی به دلیل شادوبن شدن تعداد لایک و بازدید مطالب شما کاهش چشمگیری پیدا می کند.

بعد از شادوبن شدن چه اتفاقاتی می افتد؟

اگر بخواهیم به این سوال بسیار مهم پاسخ دهیم که در حقیقت پس از شادوبن شدن یک اکانت چه اتفاقی می افتد، باید به این مسئله اشاره کنیم که به صورت کلی شبکه اجتماعی اینستاگرام از طریق اکسپلور و یا دنبال کردن هشتگ های مختلف امکانی را فراهم کرده تا شما بتوانید پست ها و صفحاتی را مشاهده کنید که اقدام به تولید محتوایی می کنند که مورد علاقه شما هستند و شما از این طریق با صفحات جدید آشنا می شوید، مسئله مهم این است که اگر صفحه شما وارد اکسپلور اینستاگرام نشده و یا هشتگ های آن به سایر کاربران نمایش داده نشود، هیچ رشدی برای صفحات اتفاق نمی افتد و تنها افرادی که شما را دنبال کردند قادر خواهند بود تا صفحه شما را ببینند. در چنین شرایطی خرید بازدید اینستاگرام و یا خرید لایک اینستاگرام نیز نمی تواند کمک شایانی به صفحه شما کند و لازم است تا حتماً اقدام به حل مشکل شادوبن صفحه خود کنید.

در صورت شادوبن شدن محتوای شما نه از طریق هشتگ و نه از طریق اکسپلورر نمایش داده نمی شود و همین مسئله باعث کاهش چشمگیر مخاطبین شما خواهد شد. قطعا همین موضوع باعث کاهش دیده شدن مطلب شما می شود و یکی از راه های ورود به اکسپلور افزایش سیو پست اینستاگرام می باشد که در این زمینه سایت هایپرفالو مطلبی نوشته و پیشنهاد می کنیم آن را مطالعه کنید.

نحوه تشخیص شادوبن شدن اکانت

شادو بن

حالا که شما را با مفهوم شادوبن شدن در اینستاگرام آشنا کردیم، ممکن است این سوال بسیار مهم برایتان مطرح شود که چگونه می توان فهمید یک اکانت شادوبن شده است؟ به منظور پاسخ به این سوال بسیار مهم باید گفت روش های مختلفی پیش روی شما وجود دارد.

در وهله پیشنهاد ما این است که حتماً اقدام به بررسی محتوای اخیر خود کرده و روند بازدید و لایک صفحه خود را آنالیز کنید. اگر با کاهش چشمگیر تعداد لایک ها مواجه هستید، این مسئله می تواند نشان دهنده شادوبن شدن صفحه شما باشد.

از سوی دیگر اگر مخاطبین جدیدی پیدا نمی کنید و یا افراد جدیدی که شما را دنبال نکرده اند پست هایتان را لایک نمی کنند این مسئله نیز می تواند نشان دهنده شادوبن شدن اکانت شما باشد.

یک تکنیک بسیار مهمی که به شما کمک می کند تا به صورت قطعی متوجه شوید که اکانت شما شادوبن شده یا خیر این است که از یک هشتگ کم محتوا در یکی از پست های خود استفاده کنید و سپس با یک اکانت دیگر آن هشتگ را بررسی کنید. اگر پست شما در میان پست های آن هشتگ وجود نداشت، این اتفاق نشان دهنده مشکل شادوبن شدن اکانت است.

علت شادوبن شدن اکانت چیست؟

نکته مهمی که باید به آن اشاره کنیم این است که تا به حال اینستاگرام هیچ بیانیه رسمی در رابطه با الگوریتم شادوبن خود ارائه نکرده است و همین مسئله باعث شده تا مطالب به دست آمده بر اساس تجربیات باشد. در همین راستا و به منظور بررسی علت شادوبن شدن یک اکانت می توان به موارد مختلفی اشاره کرد که از مهم ترین این موارد می توان به نکات زیر اشاره داشت:

  1. تولید محتوای ممنوع و تکراری

یکی از مهم ترین مواردی که باعث شادوبن شدن اکانت شما می شود این است که اقدام به تولید محتوای برخلاف قوانین اینستاگرام کنید و یا از هشتگ هایی استفاده کنید که ممنوع بوده و بر خلاف قوانین اینستاگرام هستند. تمامی این کارها باعث می شود تا در مدت زمان کوتاهی اکانت شما شادوبن شده و دیگر پست های شما به افراد جدید نمایش داده نشود.

  1. استفاده کردن از ربات

دیگر از مواردی که باعث می شود که اکانت شما شادوبن شود، استفاده از ربات ها برای انجام فرآیندهای مختلف در اکانت اینستاگرام شما است. در صورتی که از ربات های گوناگونی استفاده می کنید و با مشکل شادوبن مواجه هستید، لازم است تا اقدام به از بین بردن دسترسی ربات ها به صفحه خود کرده و صفحه خود را به حالت قبل بازگردانید.

  1. انجام فعالیت بیش از حد و ربات گونه

استفاده بیش از حد

گاهی ممکن است که شما از ربات برای انجام فرایند مدیریت صفحه خود استفاده نکنید اما با انجام فعالیت های بسیار زیاد و کارهای ربات گونه، این سیگنال را به الگوریتم های اینستاگرام می دهید که اکانت شما توسط یک ربات در حال مدیریت است و نتیجه این کار شادوبن شدن اکانت شما می شود. انجام فعالیت زیاد در اینستاگرام، استفاده از مطالب و هشتگ های تکراری، کامنت های تکراری و… باعث بروز چنین مشکلاتی می شود.

  1. تغییر آی پی به صورت مکرر

در صورتی که از نرم افزار های تغییر دهنده آی پی استفاده کنید و به صورت مکرر آی پی شما عوض شود، این مسئله نیز می تواند باعث شادوبن شدن اکانت شما شود.

  1. ریپورت شدن صفحه

تجربه نشان داده که اینستاگرام در برابر ریپورت شدن یک صفحه واکنش های مختلفی دارد. در وهله اول اگر تعدادی از کاربران اقدام به ریپورت شما کنند، ممکن است با مشکلاتی مثل شادوبن شدن مواجه شوید و اگر حجم تعدادی ریپورت ها از مقداری بیشتر شود، این مسئله باعث مسدود شدن کامل صفحه اینستاگرام شما خواهد شد.

مشکلاتی که شادوبن برای شما به وجود می آورد

همانطور که گفتیم شادوبن یک اقدام از طرف اینستاگرام بر علیه صفحه شما است که در هیچ سایتی اطلاعات کاملی راجع به آن منتشر نشده که تحت چه شرایطی بر شما اعمال می شود و چگونه می توان آن را به صورت کامل حل کرد. شادوبن باعث وجود مشکلات اساسی و مهمی می شود که تلاش های شما برای ساختن یک پیج موفق برای کسب و کار را از بین می برد. مشکلاتی که شادوبن به همراه دارد باعث می شود که پیج شما از مسیر پیشرفت خارج شود و روز به روز خاموش تر شود. خاموش شدن یک پیج یعنی هیچگونه پیشرفت و فعالیت مثبتی از طرف فالوور ها و کاربران اینستاگرام در پیج شما صورت نمی گیرد. دلایل شادوبن را در تیتر قبلی مطالعه کردید و متوجه شدید که چه دلایلی باعث شادوبن شدن یک صفحه اینستاگرام می شود. در ادامه برای شما مشکلات مهمی که شادوبن برای شما به وجود می آورد را توضیح می دهیم تا شما اطلاعات کامل تری راجع به این اتفاق ناخوشایند داشته باشید.

1) خداحاظی با اکسپلور

مهم ترین تاثیر شادوبن روی اکانت اینستاگرام بحث ورود پست های شما به اکسپلور اینستاگرام است. شادوبن با محدودیت هایی که برای شما ایجاد می کند رفته رفته ورود پست های شما را به اکسپلور سخت تر می کند و تا جایی پیش میرود که هیچ کدام از پست های شما به اکسپلور ورود نمی کنند. اکسپلور اینستاگرام کلید پیشرفت یک پیج اینستاگرام است و باعث می شود روزانه کاربران زیادی پست های شما را ببینند و تصمیم به دنبال کردن شما بگیرند. اگر شما توسط فالوور های خود مورد حمایت قرار بگیرید، پست های شما به اکسپلور ورود می کنند و توسط کاربرانی که فالوور شما نیستند مورد حمایت قرار می گیرید. شادوبن باعث می شود که پست های شما حتی در صورت گرفتن حمایت زیاد باز هم به اکسپلور ورود نکنند و از پیشرفت پیج شما جلوگیری می کند. دلایلی که ممکن است شادوبن روی اکانت شما اعمال شود زیاد هستند ولی از ساده ترین آنها که خیلی از کاربران راجع به آن اطلاع ندارند، منتشر کردن پست های تکراری است که باعث می شود اینستاگرام از شما حمایت نکند و پست های شما را در اکسپلور منتشر نکند پس به دنبال پست های متنوع با موضوعات جذاب باشید و خلاقیت به خرج دهید تا حمایت اینستاگرام را داشته باشید زیرا بدون اکسپلور شما نمی توانید انتظار پیشرفت زیادی داشته باشید. از نکات و آموزش های اینستاگرامی استفاده کنید و دلایل شادوبن و بلاک شدن را به طور کامل بخوانید تا آگاهی لازم داشته باشید که چگونه از این مشکل دوری کنید.

2) محدود شدن

محدودیت

همانطور که گفتیم شادوبن باعث محدودیت شدید شما در اینستاگرام می شود. بدون دسترسی و ورود به اکسپلور شما عملا هیچگونه پیشرفتی نمی کنید و محدود می شوید. محدود شدن در اینستاگرام برای شمایی که تلاش های زیادی در این راه انجام داده اید اصلا اتفاق خوشایندی نیست و باعث می شود که شما از چشم کاربر ها مخفی بمانید و به مرور زمان انگیزه خود را از دست بدهید. از دست دادن انگیزه و شوق کار باعث می شود فالوور های خود را هم به مرور زمان از دست بدهید زیرا کاربران در اینستاگرام به دنبال محتوای جذاب و جدید هستند که مطمئنا از یک پیج محدود شده و خاموش چنین محتوا هایی منتشر نمی شود. محدودیت همچنین باعث می شود بازدید کلی پیج شما کاهش یابد که برای کسانی که پیج های کسب و کار و فروش اجناس دارند باعث کاهش فروش شدید می شود. برای اینکه ببینید شادوبن روی شما اعمال شده یا نه می توانید تعداد بازدید ها و لایک های دریافتی که اخیرا داشته اید را چک کنید اگر در همه ی پست ها کاهش شدید داشته اید بهتر است به فکر راه های حل کردن شادوبن باشید.

3) کاهش بازدید

مهم ترین تاثیر شادوبن روی صفحه اینستاگرام شما کاهش بازدید در پست ها و استوری ها است. پست های شما کاهش شدید بازدید را تجربه می کنند و این کاهش به مرور زمان بیشتر و بیشتر می شود تا جایی که فقط فالوور های شما پست های شما را تماشا می کنند. استوری های شما در صفحه اول برای فالوور های شما نمایش داده نمی شود و به همین دلیل بازدید های شما از استوری ها کاهش پیدا می کند و تعامل شما با فالوور های خود به مروز زمان کمتر می شود. شادوبن باعث می شود پیج شما در قسمت پیج های پیشنهادی به کاربران دیگر نمایش داده نشود. در قسمت پیشهادی ها کاربران می توانند پیج هایی که محتوای مورد علاقه آنها را منتشر می کند را دنبال کنند. شادوبن این امکان را از شما می گیرد و از قرار گیری شما در قسمت پیشنهادی ها جلوگیری می کند. شادوبن یک مشکل بزرگ است ولی نگران نباشید این مشکل قابل حل شدن است و شما با انجام اقداماتی می توانید پیج خود را به حالت قبل برگردانید.

4) بیهوده شدن تلاش های شما

با توجه به مشکلاتی که شادوبن برای شما به وجود می آورد تمام تلاش های شما در زمینه پیشرفت در اینستاگرام به خطر افتاده و ممکن است باعث بیهوده شدن آنها شود. شادوبن می تواند تمام فعالیت ها و اقداماتی که شما برای پیشرفت پیج خود انجام داده اید را به باد بدهد. هزینه هایی که شما برای پیشرفت در اینستاگرام انجام داده اید بی فایده می شوند و  باید از اول شروع کنید. شادوبن یک مشکل اساسی است که شما باید مراقب آن باشید و همیشه پیج خود را چک کنید و بررسی های لازم را انجام دهید. برای اینکه از این ضرر ها جلوگیری کنید و تلاش های خود را به باد ندهید کافی است از ربات های با کیفیت استفاده کنید، از منابع معتبر اقدام به خرید فالوور کنید، محتوا های تکراری منتشر نکنید و محتوا های زشت یا خشن که خلاف قوانین اینستاگرام است را به هیچ عنوان منتشر نکنید تا همیشه در امنیت باشید و بتوانید در اینستاگرام پیشرفت کنید. اگر با وجود تمام اقدامات شما باز هم با شدوبن مواجه شدید کافی است با ارسال پیام به پشتیبانی یا راه حل های دیگر که در تیتر های بعدی برای شما قرار داده ایم مشکل خود را برطرف کنید.

حل مشکل شادوبن اینستاگرام

شادو

حالا که اطلاعات کاملی در رابطه با شادوبن را به شما ارائه کردیم، بهتر است تا به بررسی راه هایی بپردازیم که شما می توانید از طریق آن مشکل صفحه خود را برطرف کرده و آن را از شادوبن خارج کنید. این روش ها شامل موارد زیر می شود:

  1. عدم فعالیت به صورت کوتاه مدت

یکی از مواردی که به حل مشکل شادوبن شدن اکانت کمک می کند، این است که به مدت چند روز پست نداشته و در اکانت خود فعالیتی نکنید. این مسئله باعث می شود تا اینستاگرام اکانت شما را از حالت شادوبن خارج کند و دوباره بتوانید مثل قبل اقدام به فعالیت در اینستاگرام کنید. بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام را یاد بگیرید تا هم وارد اکسپلور اینستاگرام شوید و هم شادوبن نشوید.

  1. بررسی قوانین اینستاگرام

یکی از مواردی که به شما پیشنهاد می دهیم که حتما آن ها را مورد بررسی قرار دهید، قوانین اینستاگرام است. پیشنهاد ما این است که حتما قوانین اینستاگرام را مطالعه کرده و در صورتی که فعالیتی خلاف قوانین این شبکه اجتماعی انجام داده اید، در راستای حل مشکلات به وجود آمده اقدام کنید. انجام این کار باعث می شود تا پس از مدتی الگوریتم های اینستاگرام شما را از حالت شادوبن خارج کرده و دوباره بتوانید مثل قبل اقدام به فعالیت در این شبکه اجتماعی کنید.

  1. پیام دادن به پشتیبانی اینستاگرام

درست کردن شادو

در صورتی که تکنیک های گفته شده را انجام دادید اما همچنان اکانت شما شادوبن است، لازم است تا به پشتیبانی اینستاگرام پیام داده و مشکل خود را مطرح کنید .

شما می توانید از طریق اپلیکیشن اینستاگرام و با رفتن به بخش پروفایل در قسمت تنظیمات به بخش report a problem رفته و از این طریق مشکل خود را مطرح کنید. نکته مهمی که باید به آن اشاره کنیم این است که پیشنهاد می شود در پیام تان به پشتیبانی اینستاگرام از شادوبن شدن اکانت خود صحبت نکنید و تنها بگویید که هشتگ های شما نمایش داده نمی شود و یا کاربران نمی توانند پست های شما را مشاهده کنند. سپس پشتیبانی اینستاگرام مشکل شما را بررسی کرده و نتیجه آن را اعلام خواهد کرد.

حرف آخر

در این مطلب از سایت هایپرفالو به بررسی مشکل شادوبن شدن اینستاگرام پرداخته و بیان کردیم که به چه عللی این اتفاق می افتد. در نهایت شما را با روش هایی آشنا کردیم که از طریق آن می توانید مشکل شادوبن شدن اکانت خود را برطرف کنید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x