آیدی چیست در اینستاگرام؟ (ID instagram)

آیدی چیست در اینستاگرام؟

افرادی که در اینستاگرام فعالیت می کنند یکی از اصطلاحات مهمی که همواره با آن مواجه هستند آیدی است. در همین راستا افرادی که قصد فعالیت در این شبکه اجتماعی به صورت جدی را دارند، این سوال بسیار مهم را مطرح می کنند که آیدی چیست  در اینستاگرام و به منظور استفاده از آیدی باید به چه نکاتی توجه داشته باشیم. پس با هایپرفالو همراه باشید تا به این سوال بسیار مهم پاسخ داده و بیان کنیم که آیدی پیج اینستا چیست و چه مفهومی دارد.

معرفی آیدی اینستاگرام

اگر بخواهیم شما را با آیدی اینستاگرام آشنا کنیم باید گفت که در واقع باید ایدی که به آن Username نیز گفته می شود نامی است که افراد از طریق آن شما را در اینستاگرام جستجو کرده و اکانت تان را پیدا می کنند.

در واقع زمانی که شما پستی می گذارید در کنار پروفایل شما آیدی تان نمایش داده می شود و همچنین افراد به منظور منشن کردن شما در پست و یا استوری لازم است تا از آیدی یا همان یوزرنیم استفاده کنند. به همین دلیل این مفهوم اهمیت بسیار زیادی دارد و باید به منظور انتخاب و استفاده از آن به نکات مختلفی توجه داشته باشیم.

فرق بین آیدی و name در اینستاگرام چیست

پس از این که در رابطه با آیدی یا همان یوزرنیم در اینستاگرام صحبت کردیم، ممکن است این سوال برای تان مطرح شود که چه تفاوتی بین name و آیدی وجود دارد. به منظور بررسی این مسئله باید گفت که name اینستاگرام همان متنی است که در زیر پروفایل شما قرار می گیرد و در واقع مفهومی است که به شما کمک می کند تا از طریق آن بتوانید خودتان را به مخاطبان معرفی کنید. در این بخش شما می توانید نام و نام خانوادگی و یا اسم برندتان را وارد کنید اما بخش آیدی یا همان یوزرنیم مفهومی است که افراد از طریق آن می تواند شما را در بخش های مختلف اینستاگرام پیدا کرده و یا شما را منشن و تگ کنند.

یکی از مهم ترین تفاوت های بین Name و آیدی در محدودیت های این دو است. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که شما می توانید Name فارسی را برای خود در اینستاگرام انتخاب کنید اما یوزرنیم شما باید انگلیسی باشد و امکان استفاده از یوزرنیم یا همان آیدی فارسی در این شبکه اجتماعی وجود ندارد.

نحوه تغییر آیدی در اینستاگرام

افرادی که در اینستاگرام ثبت نام می کنند و قصد دارند تا برای اولین بار به این شبکه اجتماعی وارد شوند، عموما توجهی به آیدی نکرده و اسم درستی را برای آیدی و یوزرنیم خود انتخاب نمی کنند. این مسئله باعث می شود تا آن ها پس از مدتی دست به تعویض و تغییر یوزرنیم خود بزنند.

در همین راستا یکی از سوالات بسیار مهمی که همواره مطرح می شود این است که چگونه می توان اقدام به عوض کردن آیدی در اینستاگرام کرد. به منظور پاسخ به این سوال باید گفت که اگر می خواهید تا آیدی خود را عوض کنید، برای تغییر آیدی در این شبکه اجتماعی لازم است تا چند مرحله را طی کنید.

به منظور انجام این کار شما باید وارد صفحه پروفایل خود در اینستاگرام شده و بر روی گزینه edit profile بزنید. با انجام این کار به صفحه تنظیمات پروفایل خود در اینستاگرام وارد می شوید. در این بخش در زیر عکس پروفایل خود می توانید گزینه username را مشاهده کنید. این گزینه در واقع بیانگر آیدی شما است و شما می توانید با انتخاب آن اقدام به تغییر دادن آیدی خود کنید.

البته به منظور انجام این کار باید به این نکته بسیار مهم توجه داشته باشید که امکان وجود دو آیدی یکسان در شبکه اجتماعی اینستاگرام وجود ندارد و در واقع هر کاربر باید دارای آیدی منحصر به فرد باشد. به همین دلیل به منظور انتخاب آیدی باید به سراغ گزینه هایی بروید که تکراری نباشند و همچنین اصول نگارش صحیح برای نامگذاری در آن ها رعایت شده باشد.

یکی دیگر از موضوعاتی که باید به آن توجه کنید این است که پس از تغییر آیدی امکان بازگشت به آیدی قبلی تا ۱۴ روز برای تان فراهم نبوده و پس از گذشت ۱۴ روز قادر خواهید بود تا به آیدی قبلی تان برگردید و از آن استفاده کنید.

نکات مهم برای انتخاب آیدی در اینستاگرام

آیدی اینستاگرام چیست

اگر قصد دارید تا اقدام به انتخاب و تغییر آیدی خود کنید، لازم است تا به چند نکته و مسئله بسیار مهم در این زمینه توجه داشته باشید و با دانش و اطلاعات کافی آیدی خود در این شبکه اجتماعی را تغییر دهید. در همین راستا اگر بخواهیم شما را با این نکات بسیار مهم آشنا کنیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

آیدی خود را زیاد تغییر ندهید

متاسفانه یکی از مشکلاتی که بسیاری از افراد با آن مواجه هستند این است که به صورت متوالی اقدام به تغییر نام کاربری و آیدی خود می کنند. نکته مهمی که باید بدانید این است که انجام این کار باعث می شود تا مخاطبین و فالوورها شما با مشکل مواجه شده و دچار مشکل در پیدا کردن شما شوند.

همچنین در صورت تغییر آیدی ممکن است به منظور انجام فرآیند خرید فالوور اینستاگرام و یا خرید لایک اینستاگرام نیز با مشکل مواجه شوید. اگر بخواهیم در این زمینه مثالی بزنیم باید گفت اگر شما پکیج خرید فالوور اینستاگرام را سفارش داده باشید و آن را برای آیدی خود تنظیم کنید اما ناگهان دست به تغییر آیدی بزنید، پکیج شما از بین خواهد رفت چرا که دیگر فالوور های جدید نمی توانند صفحه شما را پیدا کنند و این مسئله باعث می شود تا فرایند هایی مثل خرید بازدید اینستاگرام و یا خرید لایک اینستاگرام برای شما به درستی انجام نپذیرد. در چنین شرایطی مجبور خواهید شد تا پکیج های جدیدی خریداری کرده و آن ها را با آیدی جدید خود تنظیم کنید.

استفاده اصولی از دات و آندرلاین در آیدی

دو علامت دات یا همان نقطه و آندرلاین یا همان خط زیرین از جمله علائمی هستند که می توانید از آن ها برای نام کاربری خود در اینستاگرام استفاده کنید. البته متاسفانه بسیاری از افراد از تعداد زیادی دات و آندرلاین برای نام کاربری خود استفاده می کنند و این مسئله باعث می شود تا یوزرنیم آن ها به درستی پیدا نشده و افراد به منظور جستجو کردن آیدی آن ها با مشکل مواجه شوند، چرا که اگر یک دات و یا آندرلاین برای جستجو آن کاربر کمتر زده شود، اکانت شخص نمایش داده نخواهد شد.

این مساله زمانی چالشی تر می شود که تعدادی زیادی دات و آندرلاین در وسط نام کاربری شما وجود داشته باشد، کم یا زیاد زدن هر یک از این علائم باعث عدم پیدا شدن اکانت شخص می شود. این مسئله می تواند از نظر جذب مخاطب کاربران را با مشکلات مختلفی مواجه کند.

انتخاب نام کاربری معنادار

یکی از مهم ترین نکاتی که به منظور انتخاب نام کاربری یا همان آیدی باید به آن توجه داشته باشید معنادار بودن آن است. در همین راستا پیشنهاد ما این است که اگر قصد دارید تا در شبکه اجتماعی اینستاگرام فعالیت جدی کنید، یک آیدی معنادار را انتخاب کنید تا افراد بتوانند به راحتی با آن ارتباط برقرار کرده و به حافظه بسپارند.

انجام این کار باعث می شود تا بتوانید در این شبکه اجتماعی به بهترین شکل ممکن رشد پیدا کنید. از سوی دیگر پیشنهاد ما این است که اگر علاوه بر اینستاگرام قصد دارید تا در سایر شبکه های اجتماعی نیز فعالیت کنید، تلاش کنید تا آیدی های یکسانی را برای تمام شبکه های اجتماعی خود انتخاب کنید و یا در صورتی که نمی توانید از یک ایدی یکسان برای تمامی شبکه های اجتماعی خود استفاده کنید سعی کنید تا حداقل شباهت بسیار زیادی بین آن ها وجود داشته باشد. این مساله نیز به عنوان یکی از موضوعات بسیار مهم برای جذب مخاطب و برندسازی به حساب می آید.

رعایت اصول برندینگ برای انتخاب نام آیدی

اگر بخواهیم در رابطه با اصول برندسازی و برندینگ برای انتخاب آیدی اینستاگرام صحبت کرده و اطلاعات کاملی را به شما ارائه دهیم باید گفت که براساس قوانین اینستاگرام نام آیدی شما باید تماما انگلیسی باشد. همچنین پیشنهاد ما این است که تمام تلاش خود را کنید تا از عبارات معنی داری برا انتخاب آیدی استفاده کنید.

از سوی دیگر سعی کنید تا حد امکان آیدی کوتاه باشد تا در ذهن مخاطب باقی بماند و افراد بتوانند سریعاً آن را به یاد بیاورند. در همین راستا پیشنهاد می شود که تعداد کاراکترهای آیدی شما در اینستاگرام کمتر از ۳۰ عدد باشد.

از سوی دیگر برای ماندگاری نام کاربری در ذهن مخاطب تلاش کنید تا از آیدی ساده و آسان استفاده کنید، چرا که ممکن است یک نام کاربری تمام اصول برندینگ را داشته باشد اما در عین کوتاه بودن، پیچیدگی بسیار زیادی داشته باشد. این مسئله باعث می شود تا ماندگاری آن آیدی در ذهن مخاطب به طرز چشمگیری کاهش پیدا کند. توجه به این نکات به شما کمک می کند تا به بهترین شکل ممکن بتوانید یک آیدی مناسب برای صفحه اینستاگرام خود انتخاب کرده و از آن استفاده کنید.

حرف آخر

در این مطلب از سایت هایپرفالو تلاش کردیم تا به صورت کامل شما را با آیدی یا همان نام کاربری در اینستاگرام آشنا کرده و در رابطه با آن اطلاعات جامع و کاملی را ارائه دهیم. توجه به نکات گفته شده در این مطلب به شما کمک کند تا به بهترین شکل ممکن است بتوانید از آیدی استفاده کرده و در صورت نیاز اقدام به تغییر Username خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام کنید. همچنین ما تلاش کردیم تا به صورت کامل شما را با اصول انتخاب آیدی برای اینستاگرام نیز آشنا کرده و بیان کنیم که برای انتخاب آیدی مناسب باید به چه نکاتی توجه داشته باشید.

3.5 20 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
زهرا
زهرا
2 سال قبل

سلام من به خاطر اشتباه وارد کردن تاریخ تولدم حسابم مسدود شده کارت شناسایی را به آیدی میفرستم بازم قبول نمیکنه چیکار کنم

roya.s
roya.s
2 سال قبل

سلام من به خاطر اشتباه وارد کردن تاریخ تولدم حسابم مسدود شده کارت شناسایی را به آیدی میفرستم بازم قبول نمیکنه چیکار کنم

2
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x