آیا دیگران می فهمند که چی تو اینستاگرام جستجو کردیم؟

جست و جو در اینستاگرام

یکی از سوالات بسیار مهمی که همواره افراد فعال در اینستاگرام مطرح می کنند این است که آیا بقیه افراد می توانند متوجه شوند که ما چه چیزی در اینستاگرام جستجو کردیم یا خیر؟ در همین راستا در این مطلب سایت از هایپرفالو قصد داریم تا به بررسی این مسئله بسیار مهم پرداخته داده و در رابطه با آن اطلاعات جامع و کاملی را ارائه دهیم. پس با ما همراه باشید تا به بررسی این مسئله بسیار مهم بپردازیم و بیان کنیم که چگونه می توان جستجو سایر کاربران در اینستاگرام را بررسی کرد.

جستجوی اینستاگرام چیست

اگر بخواهیم در رابطه با جستجوی اینستاگرام صحبت کرده و در این زمینه اطلاعات کاملی را ارائه دهیم باید گفت که جستجو در اپلیکیشن اینستاگرام بخشی است که شما می توانید از طریق آن سایر کاربران را پیدا کرده و یا هشتگ های خاصی را دنبال کنید. جستجو در اینستاگرام به شما کمک می کند تا گستره فعالیت خود در اینستاگرام را طرز چشمگیری افزایش داده و با سایر کاربران در این شبکه اجتماعی تعامل داشته باشید.

بی شک در تمامی شبکه های اجتماعی یکی از مهم ترین بخش های جستجو است و کاربران در طول روز بارها از این بخش استفاده می کنند. نکته مهم این است که به دلایل مختلف برخی از کاربران به دلیل شرایط خاص خود علاقه ندارند تا سایر افراد جستجوهای آن ها را بررسی کنند. به همین دلیل در ادامه شما را نکات مهم در رابطه با جستجوی اینستاگرام آشنا کرده و بیان می کنیم که چگونه می توانید از تاریخچه جستجو های خود حفاظت کرده و به  حریم خصوصی تان کمک کنید.

آیا سایر افراد به جستجو های اینستاگرام دسترسی دارند؟

یکی از موضوعات بسیار مهمی که باید بدانید این است که در گذشته اینستاگرام دارای قابلیتی بود که به شما کمک می کرد تا بتوانید رفتار و عملکرد فالوورهای خود را رصد کرده و بررسی کنید که آن ها چه محتوایی را لایک و یا در کدام پست های کامنت می گذارند.

این ویژگی بسیار مهم باعث می شد تا بتوان رفتارهای سایر کاربران را مورد بررسی و ارزیابی قرار داد. البته اینستاگرام پس از مدتی به منظور حفظ حریم خصوصی کاربران خود این قابلیت را به صورت کامل حذف کرد و دیگر امکانی وجود ندارد تا شما بتوانید لایک ها و یا کامنت های سایر کاربران را به صورت کامل بررسی کنید.

البته اگر همچنان به سراغ پستی بروید که یکی از فالوورهای شما آن را لایک کرده و یا در آن کامنت گذاشته، می توانید متوجه این مسئله شوید. به همین دلیل بسیاری از افراد فکر می کنند که بخش جستجوی اینستاگرام نیز دارای چنین قابلیتی است و اگر شما محتوایی را جستجو کنید سایر افراد می توانند به تاریخچه جستجو شما دسترسی پیدا کنند.

به منظور بررسی این مسئله باید گفت که از همان ابتدا بخش جستجوی اینستاگرام به عنوان حریم خصوصی به حساب می آمد و اینستاگرام تمام تلاش خود را می کرد که امکان بررسی تاریخچه جستجو و سایر کاربران را برای فالوور ها آن شخص فراهم نکند. به همین دلیلی امکانی وجود ندارد تا شما بتوانید به صورت مستقیم اقدام به بررسی تاریخچه جستجوی کاربران کنید و آن ها را از این منظر زیر رصد داشته باشید.

البته باید به این موضوع توجه کنید که روش های مختلفی وجود دارد که به شما کمک می کند تا بتوانید سایر کاربران را از نظر محتوای جستجو کرده بررسی و ارزیابی کنید اما هیچ یک از این روش ها به صورت مستقیم نبوده و انجام دادن آن ها نیاز به مهارت های خاصی دارد.

دسترسی به تاریخچه جستجوی سایر کاربران

اگر برای شما مهم است که هیچ کس تاریخچه جستجو های شما را مورد بررسی قرار دهد، لازم است تا به نکات امنیتی مختلفی توجه داشته باشید.

در وهله اول باید گفت که اینستاگرام به صورت کلی به شخصی اجازه نمی دهد تا بتواند جستجوهای سایر افراد را بررسی کند. با این حال اگر آن شخص بتواند خودش را جای شما جا زده و وارد حساب اینستاگرام شما شود، به صورت کامل می تواند به تاریخچه جستجو هایتان دسترسی داشته باشد.

البته برای این که یک شخص بتواند خودش را جای شما جا زده و وارد اینستاگرام شود، لازم است تا از روش های مختلفی استفاده کند. در همین راستا اگر بخواهیم شما را با این روش ها آشنا کنیم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ورود مستقیم با داشتن رمز عبور

به منظور ورود به حساب اینستاگرام لازم است تا یوزرنیم و رمز عبور آن صفحه را داشته باشید. نکته مهم این است که یوزرنیم به صورت کامل در اینستاگرام نمایش داده می شود و افراد می توانند به راحتی و بدون مشکل خاصی یوزرنیم یک اکانت را بدست بیاورند اما به منظور گرفتن پسورد روش مستقیمی وجود ندارد و اگر شما نکات ایمنی را رعایت کرده و به این موارد توجه کنید هیچ شخصی نمی تواند به پسورد شما دسترسی پیدا کند. اما اگر یک شخص بتواند به پسورد شما رسیده و آن را پیدا کند، می تواند به راحتی وارد حساب شما شده و تاریخچه جستجو هایتان را بررسی کند.

به همین دلیل پیشنهاد ما این است که به هیچ عنوان رمز پسورد اینستاگرام خود را به شخصی نگویید و همچنین به منظور فعالیت در اینستاگرام حتماً یک رمز قوی برای صفحه خود انتخاب کنید. انجام این کار باعث می شود تا شانس هک شدن و دسترسی به پسورد های شما به طرز چشمگیری کاهش پیدا کند و هیچ کس نتواند اقدام به شکستن قفل اینستاگرام شما کند. تغییر دوره ای رمز عبور نیز روش دیگری است که به بالا رفتن امنیت صفحه شما کمک می کند.

استفاده از بدافزار

یکی دیگر از روش هایی که افراد می توانند حساب شما را هک کرده و به آن دسترسی پیدا کنند استفاده از بدافزار است. به همین دلیل پیشنهاد ما این است که حتماً مراقب اپلیکیشن ها و برنامه هایی که بر روی گوشی خود نصب می کنید باشید. به عنوان مثال یکی از روش هایی که امروزه افراد از طریق آن اقدام به دزدیدن رمز کاربران می کنند ایجاد برنامه های خرید فالوور اینستاگرام است و در این برنامه ها رمز عبور حساب شما را دریافت کرده و از این طریق به اطلاعات آن دسترسی پیدا می کنند. به همین دلیل پیشنهاد ما این است که اگر قصد دارید تا اقدام به خرید فالوور اینستاگرام کرده و یا با خرید لایک اینستاگرام تعداد لایک های صفحه خود را افزایش دهید، به سراغ وب سایت های معتبر و فعال در این حوزه رفته و از آن ها کمک بخواهید. نکته مهم این است که هیچ یک از سامانه ها و پلتفرم های فعال در حوزه خرید لایک اینستاگرام از شما رمز عبور نمی خواهند و اگر شخصی این اطلاعات را از شما بخواهد قصد ورود به صفحه تان را دارد.

چگونه تاریخچه جستجوی اینستاگرام را پاک کنیم؟

آیا دیگران می فهمند که چی تو اینستاگرام جستجو کردیم؟

پس از این که بیان کردیم که افراد چگونه می توانند به صورت غیر مستقیم به تاریخچه جستجو های شما دسترسی پیدا کنند، ممکن است این سوال برایتان مطرح شود که چگونه می توان اقدام به پاک کردن تاریخچه جستجو کرد و از این طریق ردپای خود را در اینستاگرام از بین ببریم؟

در همین راستا باید گفت که به منظور پاک کردن تاریخچه جستجوی خود باید به بخش پروفایل اینستاگرام رفته و بر روی آیکون چرخ دنده و یا سه نقطه کلیک کنید. با انجام این کار وارد بخش تنظیمات اینستاگرام می شوی.

در قسمت پایین صفحه گزینه Clear Search History وجود دارد. با انتخاب این گزینه تمام تاریخچه جستجوی شما پاک می شود. البته نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر دوباره اقدام به جستجوی یک کاربر و یا هشتگ کنید، دوباره در قسمت جستجو، تاریخچه سرچ های شما نمایش داده می شود و دوباره برای پاک کردن تاریخچه جستجو باید اقدام به تکرار این فرآیند کنید. انجام این روش به شما کمک می کند تا بتوانید به بهترین شکل ممکن تاریخچه جستجو های اینستاگرام خود را پاک کرده و به بهترین شکل ممکن از حریم خصوصی تان حفاظت کنید.

حرف آخر

در این مطلب از سایت هایپرفالو تلاش کردیم تا در رابطه با تاریخچه جستجو اینستاگرام صحبت کرده و در رابطه با این بخش اطلاعات مختلفی را ارائه دهیم. همچنین در بخش های بعدی بیان کردیم که آیا دیگران به تاریخچه جستجوها یک کاربر دسترسی دارند یا خیر؟

همچنین به این موضوع پرداختیم که اگر شخصی بخواهد تاریخچه جستجو سایر کاربران را بررسی کند با انجام چه کارهایی می تواند به این هدف دست پیدا کند. توجه به نکات گفته شده به شما کمک می کند تا با دانش کافی بتوانید از حریم خصوصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام حفاظت کرده و اجازه ندهید تا سایر کاربران بتوانند اقدام به بررسی و رصد تاریخچه جستجو های شما در این شبکه اجتماعی کنند.

4.8 4 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محسن
محسن
7 ماه قبل

آیا دیگران می‌توانند پی به علاقه مندیها شما در اینستاگرام ببرند

1
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x