دلیل رفرش نشدن اینستاگرام چیست؟

علت رفرش نشدن اینستاگرام

یکی از مشکلاتی که افراد در هنگام کار با اینستاگرام با آن مواجه می شوند، مشکل رفرش نشدن اینستاگرام است. در واقع برخی افراد پس از خرید لایک اینستاگرام و یا خرید بازدید اینستاگرام نمی توانند صفحه خود را رفرش کرده و با مشکلات مختلفی مواجه می شوند. در همین راستا در این مطلب از سایت هایپرفالو قصد داریم تا به بررسی این مساله پرداخته و بیان کنیم که چرا برخی از افراد با مشکل رفرش نشدن اینستاگرام مواجه می شوند و آیا ارتباطی بین خرید فالوور اینستاگرام و خرید لایک اینستاگرام با این مشکل وجود دارد یا خیر؟

پس با ما همراه باشید در رابطه با این مسئله صحبت کرده و همچنین بهترین روش ها برای حل این مشکل را به شما معرفی کنیم.

چرا اینستاگرام رفرش نمی شود

افرادی که با مشکل رفرش نشدن اینستاگرام مواجه می شوند، در وهله اول فکر می کنند که به علت خرید بازدید اینستاگرام و یا خرید فالوور اینستاگرام با این مشکل رو به رو شده اند، اما باید به این نکته اشاره کنیم که خرید لایک اینستاگرام و یا خرید بازدید اینستاگرام هیچ تاثیری بر روی به وجود آمدن مشکل رفرش نشدن اینستاگرام ندارد. مهم ترین دلیلی که باعث می شود تا با خطای رفرش نشدن اینستاگرام مواجه شوید، به خاطر نداشتن اتصال به اینترنت است.

از سوی دیگر ممکن است شما به اینترنت متصل باشید اما سرعت اینترنت شما کم باشد و یا سیگنال شبکه شما ضعیف باشد. در چنین شرایطی نیز با مشکل رفرش نشدن اینستاگرام مواجه می شوید.

از سوی دیگر مشاهده شده که در برخی از موارد به دلیل محدودیت حجم دیتا تلفن همراه پس از این که مصرف گوشی شما در ماه از مقدار مشخصی اینترنت مصرف می کند، گوشی به صورت اتوماتیک اقدام به جلوگیری از اتصال به اینترنت می کند و همین مسئله باعث می شود تا با خطای رفرش نشدن اینستاگرام مواجه شوید.

در صورتی که تمامی این موارد را بررسی کردید اما همچنان با مشکل رفرش نشدن اینستاگرام مواجه هستید باید به این نکته اشاره کنیم که اگر به صورت همزمان چند نفر در حال استفاده از اینترنت باشند و به صورت همزمان چندین کاربر به اینترنت شما متصل باشند، باز هم ممکن است با مشکل افت سرعت مواجه شوید و همین مسئله باعث می شود تا اینستاگرام به خوبی لود نشود.

موارد گفته شده مهم ترین دلایلی هستند که باعث به وجود آمدن مشکل رفرش در اینستاگرام می شوند و همان طور که مشاهده می کنید هیچ یکی از دلایل گفته شده ارتباطی به خرید فالوور اینستاگرام و یا خرید لایک اینستاگرام ندارند و انجام این فرایند ها نمی تواند باعث بروز مشکل در رفرش این شبکه اجتماعی شود.

مشکلات حاصل از رفرش نشدن اینستاگرام

رفرش اینستاگرام

اینستاگرام یک برنامه آنلاین است و نیاز دارد که همیشه متصل به اینترنت باشد. یکی از مشکلاتی که ایرانی ها هنگام استفاده از اینستاگرام دارند رفرش نشدن اینستاگرام است. اگر اینترنت شما متصل نباشد مطمئنا اینستاگرام شما رفرش نخواهد شد. گاهی اوقات با وجود اینترنت متصل و قوی باز هم اینستاگرام رفرش نمی شود و شما هیچ کاری نمی توانید انجام دهید. این مشکل ناشی از کمبود پهنای باند و سرویس دهی اینستاگرام در ایران است و برای همه پیش می آید. رفرش نشدن اینستاگرام مشکلات اساسی برای افراد عادی و صاحبان کسب و کار اینستاگرامی ایجاد می کند که واقعا عذاب آور است و تجربه خوب استفاده از اینستاگرام را از بین می برد. در ادامه برای شما چندین مشکل اساسی که ناشی از رفرش نشدن اینستاگرام به وجود می آیند را قرار داده ایم و همچنین چندین راه حل آسان برای برای شما توضیح داده ایم تا شاید مشکل شما در مواجه با این مشکلات برطرف شود.

1) رفرش نشدن اینستاگرام با وجود اینترنت

همانطور که گفتیم یکی از مشکلات آزار دهنده اینستاگرام در ایران رفرش نشدن و نبود اتصال با وجود اینترنت است. امروزه این مشکل برای خیلی از کاربران اینستاگرام در ایران رخ می دهد و باعث وجود مشکلاتی می شود. اینستاگرام شما بدون اتصال به سرور بیهوده است و شما هیچ کاری نمی توانید انجام دهید. این مشکل به دلیل نبود پهنای باند کافی و اتصال به سرور اینستاگرام در ایران رخ می دهد و از دست کاربر خارج است و ربطی به اتصال اینترنت ندارد. بسیار آزار دهنده است که در هنگام آپلود پست ها و استوری ها با این مشکل برخورد کنید و نتوانید پست های خود را منتشر کنید. برای حل این مشکل راه حل های قطعی وجود ندارد و بعضی اوقات رخ می دهد و به صورت خودکار پس از چند ساعت برطرف می شود. در بعضی مواقع در هنگام رخ دادن این مشکل شما می توانید با خاموش و روشن کردن اینترنت خود این ایراد را برطرف کنید. اگر با خاموش و روشن کردن اینترنت این مشکل برطرف نشد حالت هواپیما را فعال کنید و پس از چند ثانیه آن را خاموش کنید و دوباره اتصال به سرور را تست کنید احتمالا مشکل شما برطرف می شود.

2) رفرش نشدن پیام های ارسالی

تصور کنید درحال مکالمه با شخصی هستید و به یک باره می بینید که پیام های شما ارسال نمی شوند و هیچ پیامی هم از طرف مقابل دریافت نمی کنید و این موضوع بسیار آزار دهنده است. قطع شدن اتصال اینترنت به اینستاگرام در چت کردن با یک کاربر یکی از مشکلاتی است که به ندرت رخ می دهد ولی بسیار آزار دهنده است. در صورت رخ دادن این مشکل شما دسترسی به پست ها و استوری ها دارید ولی پیامی از طرف کاربری دریافت نمی کنید و پیام های شما هم ارسال نمی شوند. برای حل کردن این مشکل کافی است اینترنت خود را ریست کنید. روش ریست کردن اینترنت به این گونه است که نقطه دستیابی اینترنت خود را عوض می کنید و سپس اپراتور را جستجو می کنید. با این روش مشکل شما به احتمال بالا برطرف می شود ولی اگر نشد مشکل از اینستاگرام است و شما باید صبر کنید تا برطرف شود که معمولا پس از چند ساعت به صورت خودکار درست می شود. اگر با این مشکل آزار دهنده برخورد داشتید راه حل ما را امتحان کنید اگر برطرف نشد نگران نباشید چون مشکل از شما نیست و از طرف اینستاگرام است.

3) مشکلات در آپلود کردن ویدئو ها

رفرش و آپلود

همانطور که اشاره کردیم پهنای باند اینستاگرام در ایران بسیار پایین است و همین دلیل می شود که شما نتوانید پست های خود را با حداکثر سرعت اینترنتی که دارید آپلود کنید. بسیاری از مواقع برای آپلود کردن پست های خود باید بار ها و بار ها تلاش کنید یا مدت زمان زیادی را منتظر بمانید. رفرش نشدن اینستاگرام باعث می شود آپلود به صورت خودکار از اول شروع شود و همین مسئله بسیار آزار دهنده است زیرا هم کیفیت پست ارسالی را کاهش می دهد و هم وقت شما را می گیرد. برای اینکه پست های خود را بدون مشکل منتشر کنید باید پست را آپلود کنید سپس به اکسپلور رفته و برای چند دقیقه ای پست ها را نگاه کنید تا اتصال شما برقرار بماند و پست به راحتی منتشر شود. اگر با استفاده از این روش پست شما منتشر نشد می توانید اینترنت خود را ریست کنید و سپس تلاش کنید.

4) منتشر کردن استوری ها

استوری های روزانه بخش مهمی از مسیر پیشرفت یک پیج اینستاگرام هستند. شما برای تعامل با کاربران خود به استوری های روزانه نیاز دارید. گاهی اوقات استوری های روزانه به دلیل رفرش نشدن اینستاگرام به سختی آپلود می شوند. یکی از آزار دهنده ترین اتفاقات ممکن آپلود نشدن استوری ها به ترتیب مشخص  است که به دلیل اختلال در اینستاگرام رخ می دهد. شما برای اینکه بتوانید استوری های خود را به راحتی منتشر کنید نیاز به یک سرعت اینترنت ثابت و خوب دارید که وفتی اینستاگرام رفرش نمی شود این سرعت ثابت از بین می رود. راه حل شما برای رفرش کردن اینستاگرام در این موقعیت این است که ابتدا اینترنت خود را قطع و وصل کنید سپس استوری ها را به صورت جداگانه منتشر کنید تا از سرعت خود بیشترین استفاده را ببرید. اگر با قطع و وصل کردن باز هم اینستاگرام شما رفرش نشد بهتر است استوری ها را آپلود کنید سپس اینستاگرام را ببندید و از آن استفاده نکنید تا اینستاگرام استوری های شما را آپلود کند.

5) منتشر نکردن ویدئو طبق برنامه

اختلال های ناشی از رفرش نشدن اینستاگرام باعث می شود که در بسیاری مواقع شما نتوانید پست های خود را طبق برنامه و ساعت مقرر منتشر کنید. این یکی از مشکلات اینستاگرام در ایران است. منتشر نکردن ویدئو ها روی ساعت مشخص شده می تواند باعث کاهش بازدید شود. یکی از راه حل های این مشکل اضافه کردن قابلیت آپلود زمان دار است. اینستاگرام می تواند همانند یوتیوب قابلیت آپلود کردن فایل ها و سپس مشخص کردن زمانی برای انتشار آنها را به اپلیکیشن خود اضافه کند تا کاربران  بتوانند به راحتی پست ها و استوری های خود را در ساعت مقرر شده آپلود کنند. این چنین آپشن هایی باعث پیشرفت کاربران و حتی کیفیت بیشتر اپلیکیشن اینستاگرام می شود که امیدواریم در آینده به این برنامه پرطرفدار اضافه شود.

حل مشکل رفرش اینستاگرام

رفرش

پس از این که نگاهی به علل ایجاد مشکل رفرش در اینستاگرام انداخته و شما را با این موارد آشنا کردیم، ممکن است این سوال بسیار مهم برای شما مطرح شود که چگونه می توان این ایراد را برطرف کرد و دوباره اینستاگرام را به حالت عادی برگرداند. در همین راستا در این بخش شما را با روش های حل این مشکل آشنا می کنیم.

  1. بررسی وضعیت اینترنت به صورت کامل

همان طور که در بخش بررسی علل مشکل رفرش اینستاگرام بیان کردیم مهم ترین دلیلی که باعث می شود تا اینستاگرام شما با مشکل مواجه شده و رفرش نشود، به دلیل مشکل در اتصال به اینترنت است و به همین دلیل لازم است تا به عنوان اولین گام اقدام به بررسی اتصال خود به اینترنت کنید.

متاسفانه بارها دیده شده که افرادی که اطلاعات کافی در رابطه با این شبکه اجتماعی ندارند بیان می کنند که انجام کارهایی مثل خرید لایک اینستاگرام و یا خرید فالوور اینستاگرام باعث محدود شدن صفحه شما و بروز مشکل رفرش می شود اما تنها کافی است تا اتصال خود به اینترنت را بررسی کرده تا بتوانید این مشکل اساسی را برطرف کنید.

به منظور انجام این کار پیشنهاد ما این است که به عنوان اولین گام حتماً با استفاده از نرم افزارهای دیگر به اینترنت وصل شوید و مطمئن شوید که اتصال پایدار به اینترنت دارید. پس از مطمئن شدن از این مسئله می توانید اقدام به بررسی سرعت اینترنت خود کنید. اگر سرعت اینترنت شما پایین باشد چنین مشکلی برای شما ایجاد می شود و در نتیجه می توانید به یک وای فای پرسرعت متصل شده و یا از اینترنت گوشی خود استفاده کنید تا این ایراد را حل کنید.

مطلب مرتبط: بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام چه موقع است؟

بروز هر مشکلی در اتصال به اینترنت باعث ایجاد اختلال در فرش اینستاگرام خواهد شد و در نتیجه به عنوان اولین گام لازم است تا تمامی این موارد را مورد بررسی قرار دهید.

  1. ریست کردن گوشی موبایل

اگر با وجود اتصال پایدار به اینترنت همچنان با مشکل رفرش اینستاگرام مواجه هستید، می توانید یک بار گوشی خود را ریست و یا یک بار آن را خاموش و روشن کنید و دوباره بررسی کنید که آیا با چنین مشکلی مواجه هستید یا خیر؟ در برخی از موارد با ریست کردن گوشی این مشکل برطرف شده و می توانید دوباره از اینستاگرام خود استفاده کنید.

  1. به روز رسانی اینستاگرام

آپدیت اینستاگرام

در صورتی که با خاموش و روشن کردن و یا ریست گوشی موبایل همچنان با مشکل رفرش اینستاگرام مواجه هستید، می توانید به سراغ گوگل پلی یا اپ استور رفته و با استفاده از اپلیکیشن های رسمی برای دانلود و نصب برنامه های موبایل، اینستاگرام خود را آپدیت کنید. به روز رسانی اینستاگرام می تواند بسیاری از باگ ها و مشکلات احتمالی این شبکه اجتماعی را برطرف کند و در نتیجه ممکن است با انجام این کار ایراد اپلیکیشن اینستاگرام شما برای رفرش برطرف شود.

  1. حذف و نصب دوباره اینستاگرام

برخی از افراد پس از آپدیت اینستاگرام باز هم با مشکل رفرش نشدن اینستاگرام مواجه شوند. در این مرحله لازم است تا یک بار اینستاگرام خود را پاک کرده و دوباره آن را نصب کنید. انجام این کار در وهله اول باعث حذف شدن دیتاهای اینستاگرام شده و سوی دیگر باعث می شود تا شما از اکانت خود خارج شوید. نصب دوباره برنامه و ورود به آن می تواند بسیاری از باگ های احتمالی را برطرف کند.

  1. ارسال پیام به پشتیبانی اینستاگرام

در صورتی که موارد گفته شده را انجام دادید اما همچنان با مشکل رفرش نشدن اینستاگرام مواجه هستید، به شما پیشنهاد می دهیم تا به پشتیبانی اینستاگرام پیام داده و مشکل خود را اعلام کنید. ممکن است گاهی به دلیل انتشار برخی از پست ها و یا انجام فعالیت ها اکانت شما توسط اینستاگرام محدود شود و در چنین شرایطی یکی از مواردی که با آن مواجه خواهد شد مشکل رفرش نشدن اینستاگرام است.

اگر صفحه با محدودیت مواجه است، از طریق پشتیبانی می توانید این ایراد به وجود آمده را گزارش کنید. مطمئن باشید که این فرآیند آخرین کاری است که به منظور حل مشکل رفرش نشدن اینستاگرام می توانید انجام دهید و پیش از آن که بخواهید با پشتیبانی این شبکه اجتماعی تماس بگیرید، با انجام کارهای گفته شده در نهایت قادر خواهد بود تا مشکل صفحه خود را برطرف کنید.

حرف آخر

در این مطلب از سایت هایپرفالو به بررسی مشکل رفرش نشدن اینستاگرام پرداختیم و بیان کردیم که انجام کارهایی مثل خرید فالوور اینستاگرام و یا خرید بازدید اینستاگرام نمی تواند تاثیری بر روی به وجود آمدن این مشکل داشته باشد. همچنین علل اصلی ایجاد چنین خطایی را بررسی کرده و در نهایت روش هایی را به شما معرفی کنیم که از طریق آن ها می توانید این ایراد اساسی را برطرف کنید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x