آموزش اصطلاحات مهم اینستاگرام (با معنی ساده)

اصطلاحات مهم اینستاگرام

اینستاگرام یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی در کشور ما است. همین موضوع باعث شده تا کاربران ایرانی بسیار زیادی در اینستاگرام فعالیت کنند. در این بین یکی از اصلی ترین مشکلاتی که کاربران ایرانی اینستاگرام با آن مواجه هستند، عدم داشتن دید کافی نسبت به اصطلاحات مهم اینستاگرام است.

در همین راستا در این مطلب از سایت هاپیرفالو قصد داریم تا شما را با اصطلاحات مهم اینستاگرام آشنا کرده و در مورد این اصطلاحات اطلاعات جامع و کاملی را ارائه دهیم. پس با ما همراه باشید تا در رابطه با این مسئله بسیار مهم صحبت کنیم.

پست

هر محتوایی که شما در اینستاگرام قرار می دهید، یک پست اینستاگرام است. نکته مهم این است که تمامی پست های شما در بخش پروفایل اینستاگرام شما نمایش داده می شود.

فالو

در اینستاگرام معنا فالو این است که اگر شما به پیج شخصی بروید و او را فالو کنید، می توانید تمام پست های او را مشاهده کرده و هر پست جدیدی که آن شخص می گذارد، در صفحه اصلی اینستاگرام شما می آید.

فالوور

وقتی شما شخصی را فالو می کنید، شما به لیست فالوورهای آن صفحه اضافه می شوید. از سوی دیگر افرادی که پیج شما را فالو می کنند نیز به لیست فالوورهای شما اضافه می کنند. امروزه افراد برای افزایش فالوورهای خود اقدام به خرید فالوور اینستاگرام کرده و تلاش می کنند تا از این طریق مخاطبین صفحه خود را افزایش دهند.

کا

در اینستاگرام هر K، معادل عدد ۱۰۰۰ است. این به آن معنا است که اگر یک صفحه 30 کا فالوور دارد، یعنی  3هزار نفر او را دنبال می کنند.

فالویینگ

زمانی که در اینستاگرام شما شخصی را فالو می کنید، در قسمت فالویینگ های صفحه خود می توانید آن کاربر را مشاهده کنید. فالویینگ هر صفحه نشان می دهد که صاحب آن پیج چند نفر را فالو کرده است.

فید

فید در اینستاگرام به صفحه اصلی گفته می شود که شما با ورود به اینستاگرام آن را مشاهده می کنید. در این صفحه جدیدترین استوری ها و پست های فالوورهای شما را نمایش داده می شود.

استوری

استوری یکی از قابلیت های مهم اینستاگرام است. این قابلیت به شما اجازه می دهد تا یک محتوا را به مدت 24 ساعت به اشتراک بگذارید.

لایو

لایو به معنای پخش زنده است و امکانی در اینستاگرام به حساب می آید که می توانید به صورت زنده و بدون محتواهایی را با فالوورهای خود به اشتراک بگذارید.

نوتیفیکیشن

نوتیفیکیشن به معنای اعلان است و زمانی که رخدادی در صفحه شما اتفاق می افتد و یا فالوورهای شما فعالیتی می کنند، اینستاگرام از طریق یک اعلان به شما اطلاع می دهد.

به عنوان مثل اگر شخصی پست شما را لایک کند، کامنت بگذارد و… اعلانی برای شما ارسال می شود که به آن نوتیفیکیشن می گویند.

هشتگ

هشتگ، برچسب یا تگی است که برای دسته بندی و در هنگام اشتراک گذاری پست ها می توانید از آن استفاده کنید. استفاده از هشتگ باعث می شود تا کاربران بتوانند از طریق جستجو آن هشتگ محتوا شما را مشاهده کنند.

استفاده از هشتگ راحت است و برای انجام این کار تنها کافی است تا پیش از متنی که می خواهید هشتگ کنید از علامت # استفاده کنید.

اکسپلور

اکسپلور بخشی در اینستاگرام است که پست ها سایر کاربران که شما آن ها را فالو نکرده اید، برای تان نمایش می شود. این پست ها بر اساس الگوریتم های اینستاگرام و با رصد فعالیت شما در این شبکه اجتماعی انتخاب می شود. در واقع در اکسپلور محتواهایی نمایش داده می شود که شما علاقه مند به آن ها هستید.

منشن

در اینستاگرام اگر بخواهید به اسم کسی اشاره کنید باید او را منشن کنید. برای منشن کردن باید پیش از نام کاربری شخص از علامت @ استفاده کنید.

دایرکت

دایرکت در اینستاگرام قابلیتی است که به شما اجازه می دهد تا مثل پیام رسان از اینستاگرام استفاده کرده و اقدام به ارسال پیام خصوصی برای سایر کاربران کنید.

بیو

متنی که زیر عکس پروفایل در صفحه یک شخص وجود دارد بیو است. بیو در واقع بیانگر توضیحات و اطلاعات شخص است.

عکس پروفایل

عکسی که در صفحه پروفایل افراد قرار دارد، عکس پروفایل نامیده می شود.

یوزرنیم

یوزرنیم نام کاربری و اسم منحصر به فردی است که شما برای فعالیت در اینستاگرام باید انتخاب کنید. نکته مهم این است که یوزرنیم شما نباید به هیچ عنوان با کاربر دیگری یکسان باشد تا سایر افراد بتوانند با استفاده از آن شما را در اینستاگرام پیدا کنند.

لایک

لایک در اینستاگرام بیانگر دوست داشتن یک محتوا است و اگر شما محتوایی را مشاهده کردید و به آن علاقه مند بودید، می توانید اقدام به لایک کرده و از این طریق علاقه خود را نشان دهید. در اینستاگرام شما می توانید پست، کامنت ها و حتی پیام های دایرکت را لایک کنید. اینستاگرام این امکان را فراهم کرده تا اگر پست یا کامنتی را لایک کردید بتوانید لایک خود را هر زمانی که خواستید بردارید و به اصطلاح آنلایک کنید.

آرشیو

یکی از قابلیت های اینستاگرام آرشیو است. در واقع شما می توانید پست های منتشر شده خود را آرشیو کنید تا تنها خودتان بتوانید آن ها را مشاهده کنید و هر زمان که بخواهید می توانید به آرشیو پست های خود دسترسی داشته باشید و دوباره پست های خود را از آرشیو دربیاورید تا سایر افراد بتوانند پست های شما را مشاهده کنند.

سرچ

آموزش اصطلاحات اینستاگرام

سرچ یکی دیگر از قابلیت های اینستاگرام است که می توانید از طریق آن اقدام به جستجو در این شبکه اجتماعی کرده و سایر کاربران را پیدا کنید. همچنین شما می توانید هشتگ های خاصی که به دنبال آن هستید را نیز در بخش سرچ اینستاگرام جستجو کنید و محتواهایی موجود با این دسته از هشتگ ها را بررسی کنید.

از دیگر قابلیت های مهم بخش سرچ اینستاگرام این است که شما می توانید مکان ها، شهر ها و کشورهای مختلف را جستجو کرده و تمام عکس هایی که در آن لوکیشن گرفته شده را مشاهده کنید.

سیو

در اینستاگرام امکان سیو پست ها وجود دارد. در واقع شما می توانید هر پستی را که می خواهید سیو کرده و از طریق صفحه خودتان آن ها را دوباره مشاهده کنید.

کامنت

در اینستاگرام هنگامی که بخواهید نظر خود را در مورد یک محتوا اعلام کنید، می توانید از قابلیت کامنت گذاشتن استفاده کنید. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که کامنت های یک پست توسط همه افراد قابل دیدن است. همچنین اینستاگرام امکانی را فراهم کرده تا بتوان به یک کامنت جواب داد.

کپشن

کپشن به نوشته زیر یک پست در اینستاگرام گفته می شود که در واقع توضیح آن پست است. به منظور استفاده از هشتگ شما باید آن را در کپشن پست خود قرار دهید.

ربات اینستاگرام

ربات اینستاگرام یک برنامه است که به شما کمک می کند تا فرآیندهای مدیریت صفحه خود را به صورت مکانیزه انجام دهید. این ربات ها می توانند به جای شما کامنت بگذارند، لایک و فالو کنند، دایرکت بدهند و کارهای دیگری انجام دهند. در واقع اگر قصد دارید تا فرآیند مدیریت صفحه اینستاگرام خود را به صورت حرفه ای انجام می دهید، می توانید از ربات های اینستاگرام استفاده کنید.

بیزینس پروفایل

بیزینس پروفایل به دسته ای از صفحات گفته می شود که مخصوص افرادی است که قصد فعالیت تجاری در اینستاگرام را دارند. در واقع افرادی که به دنبال کسب درآمد از اینستاگرام هستند، می توانند اقدام به ایجاد یک بیزینس پروفایل کنند.

تبدیل شدن یک صفحه معمولی به بیزینس پروفایل به شما امکانات ویژه ای برای بخش مدیریت صفحه می دهد.

فالو بک

در صورتی که در اینستاگرام اقدام به فالو کردن کسی کنید و در جواب آن شخص نیز شما را در پاسخ فالو کند، به این کار به اصطلاح فالو بک می گویند.

بلاک

اگر با یک کاربر به مشکل برخوردید و دوست ندارید تا آن شخص شما را در اینستاگرام پیدا کند، می توانید او را بلاک کنید. انجام این کار باعث می شود تا آن شخص نتواند دیگر با شما در اینستاگرام ارتباط داشته باشد.

ریپورت

ریپورت کردن یک صفحه در اینستاگرام در واقع اخطار و پیامی است که شما به اینستاگرام می دهد که صاحب این صفحه فعالیت غیر قانونی دارد. بر اساس قوانین اینستاگرام اگر تعداد ریپورت های یک صفحه ۱٫۵ برابر فالورهای او شود، پیج آن شخص از سوی اینستاگرام بسته می شود.

حرف آخر

در این مطلب از وب سایت هایپرفالو نگاهی به اصطلاحات مهم اینستاگرام انداخته و تلاش کردیم تا شما را با این اصطلاحات مهم آشنا کنیم. اگر قصد فعالیت در اینستاگرام را دارید، لازم است تا حتما معنا این اصطلاحات را بدانید و از آن ها استفاده کنید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x