روش تشخیص فالوور فیک

فالوور فیک اینستاگرام

اینستاگرام به عنوان یک شبکه اجتماعی مشهور توانسته محبوبیت بسیار زیادی در بین کاربران پیدا کند و همین مسئله باعث شده تا امروزه افراد بسیار زیادی به سراغ این شبکه اجتماعی رفته و اقدام به فعالیت در اینستاگرام کنند.

یکی از نکات بسیار مهمی که به منظور فعالیت در اینستاگرام باید به آن توجه داشته باشید، بحث فالوور در این پلتفرم است. در واقع هرچه فالوورهای یک صفحه افزایش پیدا کند، به آن معنا است که تعداد مخاطبین آن صفحه بالا بوده و این صفحه محبوبیت بسیار زیادی در بین کاربران اینستاگرام دارد.

فالوور فیک چیست؟

همانطور که از نامش پیداست فالوور فیک به معنای فالووری است که واقعی نیست. فالوور های فیک اکانت های ساخته شده توسط ربات ها هستند که مخصوص فالوو کردن کاربرانی هستند که تقاضای خرید فالوور می کنند. بسیاری از سایت های بی کیفیت به جای استفاده از فالوور های واقعی و فعال به منظور کاهش هزینه ها دست به استفاده از فالوور های فیک می زنند و اهمیتی به رضایت مشتری نمی دهند. بسیاری از افرادی که تازه به اینستاگرام پیوسته اند اقدام به خرید فالوور فیک می کنند زیرا هم ارزان است و اینکه آشنایی با فالوور فیک ندارند و فقط به عدد فالوور های های خود توجه دارند. شما با داشتن 10 عدد فالوور واقعی وضعیت بهتری نسبت به یک کاربر دیگر با 100هزار فالوور فیک دارید. فالوور فیک باعث مشکلات زیادی در پیج اینستاگرام می شود که کسب و کار ها را نابود می کند و باعث می شود اینستاگرام برای شما مشکلاتی پدید آورد. در ادامه برای شما تفاوت های یک فالوور فیک با یک فالوور عادی را توضیح می دهیم تا ذهنیت شما از این موضوع کامل تر شود.

چگونه فالوور های فیک وارد پیج ما می شوند

فالوور فیک

با مفهوم فالوور فیک آشنایی پیدا کردید و متوجه شدید که این فالوور ها برای پیج اینستاگرام چقدر مضر هستند. افزایش فالوور اصلی ترین دلیل ورود فالوور های فیک به یک صفحه اینستاگرام است. تمام کسانی که قصد پیشرفت در اینستاگرام را دارند به دنبال افزایش فالوور هستند و به همین دلیل ممکن است به جای فالوور واقعی و فعال، فالوور فیک دریافت کنند. گاهی اوقات شخص با تصمیم خودش اقدام به خرید فالوور فیک می کند و گاهی اوقات فریب سایت های نامعتبر را می خورد. در ادامه راه هایی که ممکن است از طریق آنها فالوور فیک دریافت کنید را برای شما قرار داده ایم تا آگاهی کامل داشته باشید و از مشکلات ناشی از آن دوری کنید.

1) خرید از سایت های نامعتبر

خرید فالوور از سایت های اینترنتی یکی از روش های جذب سریع فالوور برای پیشرفت سریع در اینستاگرام است. خرید فالوور از سایت های فروش فالوور بسیار کارامد است و به شما کمک فراوانی می کند تا پیج خود را روی مسیر پیشرفت قرار دهید. برای خرید از سایت های افزایش فالوور باید مطمئن باشید که سایت مجوز های لازم را دارد و به شما تضمین خرید ارائه می دهد. سایت های معتبر همیشه فالوور های واقعی و فعال به شما می دهند ولی سایت هایی که نامعتبر هستند و فقط به فکر دریافت پول می باشند به جای اینکه برای شما فالوور واقعی قرار دهند به دلیل هزینه کمتر دست به افزایش فالوور فیک می زنند و پیج شما را ماه ها عقب می اندازند و باعث مشکلات زیادی می شوند. در هنگام خرید حتما تحقیقات لازم را انجام دهید تا خریدی مطمئن داشته باشید.

2) استفاده از برنامه های افزایش فالوور رایگان

کسانی که تازه اقدام به شروع کسب و کار در اینستاگرام کرده اند به دنبال راه های ارزان و سریع برای افزایش فالوور هستند. متاسفانه این افراد اکثرا به سراغ برنامه های افزایش فالوور رایگان می روند تا بدون پرداخت هزینه فالوور های خود را زیاد کنند. برنامه های افزایش فالوور رایگان به شما هیچگونه فالوور واقعی و فعالی نمی دهند و وقت شما را تلف می کنند. این برنامه ها برای شروع کار نیاز به رمز و نام کاربری اینستاگرام شما دارند تا به شما اجازه استفاده از برنامه را بدهند. اگر خوش شانس باشید اکانت شما دزدیده نمی شود ولی در 99 درصد مواقع پیج هایی که تعداد قابل توجهی فالوور واقعی دارند توسط این برنامه ها دزدیده می شوند. خواهشا به هیچ عنوان ریسک نکنید و به این برنامه ها اعتماد نکنید چون به هیچ عنوان به شما کمکی نمی کنند.

فالوور فیک باعث چه مشکلاتی می شود؟

کاهش آمار

همانطور که اشاره کردیم فالوور های فیک موجب مشکلات اساسی و مهمی در پیج اینستاگرام شما می شوند که باید سریعا به آنها رسیدگی کنید. اگر به هر طریقی فالوور های فیک به پیج شما ورود کردند تحت شرایط خاصی می توانید آنها را خارج کنید پس نگران نباشید. مشکلاتی که فالوور های فیک برای شما به وجود می آورند مربوط به پیشرفت شما در اینستاگرام است. یکی اصلی ترین دلایل اینکه شما پیشرفت نمی کنید وجود فالوور های فیک است. مهم نیست که چقدر تلاش می کنید تا وقتی که اکثر فالوور های شما فیک هستند هیچگونه حمایتی از طرف اینستاگرام دریافت نمی کنید.

1) عدم ورود به اکسپلور

دلیل اصلی خرید فالوور توسط کاربران ورود به اکسپلور اینستاگرام است. برای ورود به اکسپلور اینستاگرام شما نیاز به دریافت لایک و کامنت از طرف فالوور های خود دارید تا بتوانید به اکسپلور ورود کنید. فالوور فیک باعث می شود شما هیچگونه حمایتی دریافت نکنید و حمایت فالوور های واقعی خود را هم از دست بدهید. اگر می خواهید بدون مشکل به اکسپلور ورود کنید حداقل باید 60 درصد از فالوور های شما واقعی باشند تا بتوانید حمایت لازم برای ورود به آن را به دست آورید.

2) دریافت شادوبن

فالوور های فیک نه پست های شما را لایک می کنند و نه از آنها بازدید می کنند. داشتن فالوور فیک یعنی نداشتن بازدید کافی به نسبت فالوور های خود که در طول زمان باعث می شود پست های شما کم تر و کم تر به فالوور های واقعی شما نشان داده شود. یکی از دلایل شادوبن وجود فالوور های فیک است زیرا پیجی که بازدیدی دریافت نمی کند مورد حمایت اینستاگرام قرار نمی گیرد و شادوبن دریافت می کند. برای رفع این مسئله شما باید تمامی فالوور های فیک خود را حذف کنید تا پیج خود را به روند رشد برگردانید. اگر تعداد زیادی فالوور فیک ندارید فقط چند روز زمان می برد تا تمام آنها را حذف کنید. اگر فالوور فیک های شما بسیار زیاد تر از آن هستند که بتوانید آنها را حذف کنید راهی جز استفاده از یک پیج جدید یا وقت گذاشتن برای حذف کردن آنها ندارید. اگر پیج شما ارزش این همه وقت گذاشتن را ندارد بهتر است از نو شروع کنید و فالوور واقعی خریداری کنید تا زود به روند پیشرفت برگردید و از نقطه قبلی خود جلو تر بزنید.

چگونه فالوور فیک را حذف کنیم؟

حذف فالوور فیک

چند راهکار خیلی ساده برای حذف فالوور فیک اینستاگرام وجود دارد که در ادامه به آن می پردازیم، پیشنهاد می کنیم به جای دنبال کردن سایت خارجی تشخیص فالوور فیک یا بهترین برنامه حذف فالوور فیک اینستاگرام، این نکاتی که گفتیم را رعایت کنید.

در این بین اما برخی از افراد با خرید فالوور اینستاگرام و خرید بازدید اینستاگرام تلاش می کنند تا تعداد دنبال کنندگان خود را افزایش دهند. نکته مهم این است که برخی از این فالوورهای فیک بوده و در واقع واقعی نیستند. در این بین یکی از سوالات بسیار مهمی که همواره مطرح می شود این است که چگونه می توان فالوور فیک را تشخیص داد. در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به فالوور فیک انداخته و بیان کنیم که روش های تشخیص فالوور های فیک چگونه است، پس با ما همراه باشید تا به بررسی این مسئله بپردازیم.

آنالیز و بررسی کلی صفحه

در گام اول به منظور تشخیص فالوور فیک اینستاگرام باید به این نکته اشاره کنیم که اگر شما یک صفحه اینستاگرام را باز کرده و مشاهده کردید که با وجود پست های تکراری و یا بسیار کم در این صفحه، شاهد صدها هزار فالوور هستید، به احتمال خیلی زیاد حجم گسترده ای از این فالوورهای فیک هستند و همین مسئله می تواند نشان دهنده فیک بودن فالوورهای یک پیج اینستاگرام باشد.

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که صفحاتی که محتوای جذاب تولید نمی کنند اما حجم گسترده ای فالوور دارند نیز به احتمال خیلی زیاد اقدام به خرید فالوور اینستاگرام کرده و تعداد فالوور های صفحه خود را با خرید دنبال کننده فیک افزایش داده اند.

همچنین به شما پیشنهاد می دهیم تا این مسئله بسیار مهم را بررسی کنید که آیا صفحه ای که فالوور های زیادی دارد دارای آیدی مناسب و یا عکس پروفایل مرتبط با پیج شان دارند یا خیر؟ در صورتی که با صفحه ای برخورد کردید که آیدی نامناسبی داشته و یا عکس های آن هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند، این مسئله نیز نشان می دهد که تعداد فالوور های واقعی این صفحه زیاد نبوده و مدیر این صفحه اقدام به خرید فالوور اینستاگرام کرده است.

بررسی فالوور های صفحه

بررسی کردن فالوور ها

پس از بررسی یک پیج و ارزیابی کلی آن می توانید با بررسی فالوورهای آن صفحه نیز متوجه دنبال کنندگان فیک پیج شوید. در همین راستا به شما پیشنهاد می دهیم تا به صورت تصادفی برخی از فالوور های یک صفحه ای که قصد بررسی و ارزیابی آن را دارید باز کرده و صفحه این فالوورها را بررسی کنید. در صورتی که برخی از این فالوورها پیج های خارجی هستند و یا پیچ هایی بدون عکس و با آیدی های عجیب هستند، این مسئله نیز بیانگر آن است که فرد اقدام به خرید فالوور اینستاگرام به صورت فیک کرده است. همچنین باید به این نکته توجه داشته باشید که به صورت کلی تعداد فالوورها و فالووینگ ها تنها در موارد محدودی در یک صفحه با یکدیگر برابر می شوند و در صورتی که با صفحه ای مواجه شدید که تعداد فالوور و فالووینگ های آن یکسان است، این مسئله نیز نشان می دهد که آن صفحه اقدام به خرید فالوور فیک اینستاگرام کرده و از سویی دیگر خود آن صفحه نیز به عنوان زنجیره ای از فالوورهای فیک است که اقدام به دنبال کردن صفحات سایر کاربران کرده است.

بررسی لایک های پیج

روش دیگری که می تواند به شما نشان دهد که آیا یک صفحه فالوور فیک دارد یا خیر، بررسی تعداد لایک های آن صفحه است.

نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که به صورت کلی باید رابطه معناداری بین تعداد فالوور های یک صفحه و تعداد لایک های آن باشد و در صورتی که حجم گسترده ای از افراد اقدام به دنبال کردن این صفحه کنند، تعداد لایک ها تنها درصد کمی از تعداد فالوور را شامل شود. این مسئله بیانگر آن است که فرد اقدام به خرید فالوور اینستاگرام کرده و از این طریق توانسته تعداد دنبال کنندگان صفحه خود را افزایش دهد.

نکته مهمی که در این رابطه باید به آن توجه داشته باشید این است که امروزه اپلیکیشن ها و وب سایت های مختلفی هستند که می توانند به شما تعداد فالوور های فیک یک صفحه را نمایش دهند. این اپلیکیشن ها و وب سایت ها با بررسی تعداد دنبال کنندگان و آنالیز پست های یک صفحه تلاش می کنند تا متوجه تعداد کاربران فیک یک صفحه شوند.

همچنین اگر قصد دارید تا به صورت دقیق اقدام به بررسی یک پیج کرده و متوجه شوید که آیا افراد اقدام به خرید فالوور اینستاگرام کردند یا خیر، می توانید در زمان پست گذاشتن یک صفحه به صورت کامل و دقیق تعداد لایک ها و روند افزایش آن ها را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید.

در راستای بررسی و معرفی این تکنیک باید گفت که شما باید پس از آن که فرد اقدام به پست گذاشتن در اینستاگرام کرد، تا چند ساعت تعداد لایک های آن پست را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید. در صورتی که مشاهده کردید که در ابتدا تعداد لایک های پست بسیار کم است اما در عرض چند ساعت ناگهان حجم گسترده ای از افراد اقدام به لایک کردن پست می کنند، این مسئله بیانگر آن است که آن فرد با خرید فالوور اینستاگرام به صورت فیک تعداد دنبال کنندگان صفحه خود را افزایش داده و از سوی دیگر پس از گذاشتن پست با خرید لایک اینستاگرام تلاش می کند تا تعداد لایک های صفحه خود را نیز بالا برده و افرادی که قصد بررسی فالوور های فیک صفحه را دارند را از این طریق فریب دهد. شما می توانید با این تکنیک به صورت جامع و کامل متوجه شوید که چه تعداد از فالوورهای آن صفحه فیک است.

بررسی کامنت های صفحه

بررسی کامنت

پس از آن که بسیاری از فعالین اینستاگرام که اقدام به خرید فالوور اینستاگرام به صورت فیک می کنند، متوجه شدند که با بررسی تناسب بین لایک و تعداد دنبال کنندگان می توان درصد فالوور های فیک یک صفحه را ارزیابی کرد، با خرید لایک اینستاگرام تلاش کردند تا این مشکل اساسی را در صفحات خود از بین ببرند.

این دسته از افراد پس از خرید فالوور اینستاگرام به صورت گسترده تلاش می کنند تا با خرید لایک اینستاگرام برای عکس های خود و همچنین خرید بازدید اینستاگرام برای ویدیوهای خود افراد را فریب داده و بیان کنند که فالوورهای آن ها واقعی هستند.

در این بین اما یک تکنیکی که به منظور تشخیص فالوور فیک مورد استفاده قرار می گیرد، بررسی تعداد کامنت های یک پست است.

به صورت کلی تعداد کامنت های پست از تعداد لایک های آن کمتر است اما باز هم باید یک رابطه معناداری بین تعداد کامنت ها، تعداد لایک ها و تعداد فالوورها وجود دارد. از این طریق نیز شما می توانید اقدام به بررسی و ارزیابی فالوورهای فیک یک صفحه کنید.

به منظور بررسی این مسئله باید گفت که اگر صفحه صدها هزار دنبال کننده دارد و پست های آن نیز به میزان قابل توجهی لایک می خورد اما تعداد کامنت های آن صفحه فوق العاده کم است، این مسئله نشان دهنده بروز مشکل در آن صفحه است و می تواند به شما نشان دهد که مدیر آن صفحه اقدام به خرید فالوور فیک اینستاگرام کرده و همچنین با خرید لایک اینستاگرام تلاش کرده تا تعداد لایک های پست های صفحه خود را به طرز چشمگیری افزایش دهد.

البته نباید از این مسئله چشم پوشی کنیم که امروزه برخی از افراد با خرید کامنت اینستاگرام نیز تلاش کردند تا این مشکل را حل کنند. البته باز هم شما با بررسی کامنت ها می توانید متوجه فیک بودن فالوورها شوید. در صورتی که با حجم گسترده ای از کامنت های تکراری مواجه هستید، این مسئله نشان دهنده فیک بودن فالوورهای یک صفحه است.

جمع بندی مطلب حذف فالوور فیک اینستاگرام

در این مطلب بیان کردیم که چگونه می توانید با روش های مختلف متوجه فیک بودن فالوور های یک صفحه در اینستاگرام شوید. توجه به نکات گفته شده در این مطلب به شما کمک می کند تا در مدت زمان کوتاهی بتوانید فیک بودن فالوورهای یک صفحه را مشخص کرده و متوجه میزان فالوور های غیر واقعی آن صفحه شوید. شما می توانید از تمامی این نکات به صورت مرحله به مرحله استفاده کرده و در هر مرحله متوجه میزان فالوور های فیک و تقلبی یک پیج شوید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x