بهترین پیج های علمی در اینستاگرام چیست؟

بهترین پیج های علمی در اینستاگرام

شما می توانید در شبکه اجتماعی اینستاگرام، صفحات مختلفی را مشاهده کرده و اقدام به دنبال کردن این صفحات علمی کنید. در واقع امروزه شاهد به وجود آمدن اکانت های مختلف در حوزه های گوناگون در این شبکه اجتماعی هستیم و همین موضوع باعث شده تا افرادی که علاقه مند به موضوعات علمی هستند، یکی از سوالات مهمی که مطرح کنند این است که بهترین پیج های علمی در اینستاگرام کدام یک است و اگر بخواهیم بهترین صفحات در این حوزه را دنبال کنیم لازم است تا به سراغ کدام پیج ها برویم؟

در همین راستا به منظور پاسخ به این سوال بسیار مهم در این مطلب قصد داریم تا شما را بهترین صفحات علمی در اینستاگرام آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید تا به معرفی این صفحات بپردازیم.

بهترین اینفلوئنسرهای علمی در اینستاگرام چه کسانی هستند؟

به منظور بررسی و مطالعه پست های مربوط به رویدادهای علمی شما می توانید اقدام به فالو کردن اینفلوئنسرهای فعال در این حوزه کنید. نکته مهمی که باید بدانید این است که در حال حاضر اینفلوئنسرهای مختلفی در حوزه تولید محتوای علمی فعالیت می کنند که اگر می خواهیم شما را با برخی از مهم ترین اینفلوئنسرهای فعال در این حوزه آشنا کنیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • Dianna Cowern
 • Natalie Panek
 • Phil Torres
 • Mitchell Moffit
 • Neil Harbisson

اگر خواندن مطالب علمی را دوست دارید و علاقه مند به بررسی چنین محتوایی هستید، به شما پیشنهاد می دهیم تا حتماً اینفلوئنسرهای معرفی شده در بالا را دنبال کنید. البته باید به این نکته بسیار مهم توجه داشته باشید که این اکانت ها اقدام به تولید محتوا به زبان انگلیسی می کنند و همین مسئله باعث می شود تا برخی از افراد که امکان ترجمه ویدیو های انگلیسی را ندارند، نتوانند به خوبی با چنین صفحاتی ارتباط برقرار کنند. این دسته از افراد می توانند به منظور بررسی مطالب علمی به سراغ سایر صفحات رفته از طریق قابلیت های اینستاگرام اقدام به ترجمه معنای پست ها کنند.

محبوب ترین اکانت های علمی در اینستاگرام کدامند؟

اگر قصد دارید تا اقدام به دنبال کردن محبوب ترین اکانت های علمی در اینستاگرام کنید، باید به این نکته توجه داشته باشید که در حال حاضر صفحات مختلفی هستند که در اینستاگرام دارای میلیون ها مخاطب بود و پست های آن ها توسط میلیون ها نفر دیده می شوند.

در همین است اگر بخواهیم شما را با برخی از این صفحات که در حوزه تولید محتوای علمی فعالیت می کنند آشنا کنیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • Georgia Aquarium
 • Science Museum
 • Popular Science
 • The Bronx Zoo
 • NASA Goddard
 • Liberty Science Center

بهترین اکانت های آموزشی اینستاگرام کدامند؟

متاسفانه این تفکر در جامعه ما وجود دارد که بسیاری از افراد فکر می کنند اینستاگرام تنها مختص به تولید محتوا های حوزه سرگرمی است و نمی توان محتوای علمی جدیدی را در این شبکه اجتماعی مشاهده کرد.

در همین راستا موضوع مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که حتی برخی از افراد در اینستاگرام زمانی که قصد دارند تا محتوای علمی تولید کنند، عموما به سراغ محتواهای مربوط به علوم غریبه رفته و تلاش می کنند تا با تولید محتواهای عجیب اقدام به جذب مخاطب کنند.

با این حال برخی از صفحات در اینستاگرام هستند که جنبه کاملاً علمی و آموزشی داشته و می توانید با دنبال کردن آن ها دانش خود در رابطه با موضوعات مختلف به طرز چشمگیری را افزایش داده و مهارت های جدیدی یاد بگیرید.

این دسته از اکانت های آموزشی در سال های اخیر محبوبیت بسیار زیادی در این شبکه اجتماعی پیدا کرده اند. در همین سایت اگر بخواهیم شما را با برخی از بهترین اکانت های آموزشی در اینستاگرام آشنا کنیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • NASA
 • S. Department of the Interior
 • Astrophysics
 • The History Channel
 • Curiosity
 • TED
 • National Geographic

بهترین اکانت های علمی که می توانید در  اینستاگرام فالو کنید

پیج های علمی اینستاگرام

اگر هیچ کدام از این اکانت های گفته شده در بخش های قبلی نتوانست شما را جذب خود کند. بهتر است تا به سراغ اکانت های بزرگی بروید که سعی می کنند تا به شکل عامیانه تری اقدام به تولید محتوا علمی کرده و از این طریق موضوعات مختلف را به شما آموزش دهند.

در همین راستا اگر بخواهیم شما را با این اکانت ها آشنا کنیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

Interesting Engineering’s (@interestingengineering)

یکی از اکانت های علمی در اینستاگرام که پیشنهاد می کنیم تا حتما آن را فالو کنید، اکانت Interesting Engineering’s  است. این صفحه اینستاگرامی تمام تلاش خود را می کند تا جدیدترین اخبار علمی را به ساده ترین شکل ممکن و با زبان عامیانه به شما ارائه دهد.

این مسئله باعث شده تا امروزه این اکانت محبوبیت بسیار زیادی در بین کاربران پیدا کرده و میلیون ها نفر آن را دنبال کنند. اگر علاقه مند هستید تا به صورت روزانه از جدیدترین اتفاقات علمی آگاه شوید، پیشنهاد ما این است که حتما این صفحه اینستاگرام را دنبال کرده و مطالب تولید شده توسط آن را بررسی کنید.

 Wyss ( @wyssinstitute )

اگر علاقه مند به مطالعه محتواهای مربوط به مهندسی زیستی هستید، پیشنهاد ما این است که در اینستاگرام به سراغ صفحه موسسه Wyss دانشگاه هاروارد بروید. شما می توانید در این صفحه آخرین اخبار مربوط به تحقیقات پیشرفته علمی که در این موسسه انجام می شود را مشاهده کنید.

با دنبال کردن این صفحه، به طور منظم از اخبار مربوط به دستگاه ها، روش های درمانی و شیوه های تشخیص بیماری و… که این موسسه منتشر می کند، آگاه خواهید شد. همچنین برخی از اوقات این صفحه تصاویر میکروسکوپی با کیفیت بالا و با وضوح بالایی را منتشر می کند که این تصاویر جذابیت فوق العاده ای دارند.

The Art Department of Popular Science Magazine ( @popsciartdept )

اگر به دنبال صفحه علمی با تولید محتوا جذاب و متفاوت هستید، پیشنهاد ما این است که حتما به سراغ صفحه The Art Department of Popular Science Magazine آمده و از این صفحه دیدن کنید. به صورت کلی مجله The Art Department of Popular Science Magazine یکی از مجلات علمی محبوب است و شما می توانید در صفحه اینستاگرام این مجله، آخرین مقالات چاپ شده را مطالعه کنید.

Harvard University’s Science in the News (@stinboston)

اکانت Harvard University’s Science in the News یک صفحه علمی است که می توانید در آن پادکست های عالی و مطالب مختلف علمی را به صورت رایگان مشاهده کنید. در واقع این اکانت اینستاگرامی تلاش کرده تا شکاف ارتباطی بین دانشمندان و مردم عادی را از بین برده و تولید محتواهای علمی را به شیوه ای انجام دهد که همه افراد بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند.

Futurism (@futurism)

Futurism یکی دیگر از محبوب ترین نشریات علم و فناوری است که به صورت دیجیتالی منتشر می شود. اکانت اینستاگرام این مجله نیز ارزش بررسی و دنبال کردن دارد، چرا که شما می توانید در این صفحه مطالب علمی مربوط به رمزنگاری، هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی و… را مطالعه کنید.

Nature Research (@nature.research)

مجله نیچر بی شک یکی از معتبرترین مجلات علمی جهان است. حالا این مجله اقدام به ایجاد یک صفحه اینستاگرام کرده تا در آن جدیدترین مقالات علمی خود را منتشر کند. اگر به دنبال آن هستید تا از ترین اتفاقات علمی روز دنیا مطلع شوید اما وقت کافی برای خرید مجله نیچر و مطالعه مقالات آن را ندارید، پیشنهاد ما این است که حتماً صفحه اینستاگرام این مجله را دنبال کنید، چرا که در این صفحه شما می توانید جذاب ترین مقالات علمی این مجله را به صورت خلاصه مطالعه کرده و در وقت و هزینه خود به طرز چشمگیری صرفه جویی کنید.

CERN (@cern)

بدون هیچ شک و تردیدی سرن یکی از بزرگترین آزمایشگاه های فیزیک ذرات جهان به حساب می آید و در این آزمایشگاه تحقیقات مختلف علمی در حوزه علم فیزیک ذرات انجام می شود. پیشنهاد ما این است که اگر علاقه مند به این حوزه علمی هستید، حتما اکانت این آزمایشگاه را دنبال کنید.

حرف آخر

در این مطلب از سایت هایپرفالو تلاش کردیم تا شما را با بهترین اکانت های علمی در اینستاگرام آشنا کرده و در رابطه با این پیج های علمی اطلاعات جامع و کاملی را ارائه دهیم. توجه به موارد گفته شده در این مطلب به شما کمک می کند تا بتوانید در اینستاگرام اقدام به دنبال کردن صفحات علمی کرده و جدیدترین مطالب روز دنیا در علوم مختلف را بررسی و مطالعه کنید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x