چگونه امار استوری اینستاگرام را ببینیم؟

چگونه امار استوری اینستاگرام را ببینیم؟

استوری ها اینستاگرام یکی از بخش های مهمی هستند که متاسفانه افراد تنها از آن استفاده کرده و هیچ تمرکزی بر روی بررسی آمارهای استوری و آنالیز آن ندارند. استفاده درست و اصولی از قابلیت استوری می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی برندینگ شما داشته باشد.

در این بین لازم است تا نحوه بررسی آمار استوری را به صورت کامل یاد بگیرید تا بتوانید هم کیفیت استوری های خود را بالا برده و هم از امکانات متنوع آن استفاده کنید.

در همین راستا در این مطلب از سایت هایپرفالو قصد داریم تا به بررسی این مسئله بسیار مهم پرداخته و بیان کنیم که چگونه آمارهای استوری اینستاگرام را ببینیم. پس با ما همراه باشید تا در رابطه با این مسئله صحبت کنیم.

آمار استوری اینستاگرام را از کجا ببینیم؟

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر حساب و اکانت شما در اینستاگرام بیزینسی نباشد، امکان مشاهده آمار کامل استوری ها برای شما فراهم نخواهد بود. به همین دلیل لازم است تا حتما حساب خود را بیزینسی کنید تا بتوانید از مزایا آن بهره مند شوید.

پس از آن که حساب خود را بیزینسی کردید، برای بررسی آمار استوری های باید وارد اپ اینستاگرام شوید و به پروفایل خود بروید. سپس باید روی آیکون سه خط در بالا سمت راست پروفایل خود بزنید تا بتوانید وارد بخش اطلاعات حساب خود شوید. در این بخش باید گزینهInsight  را انتخاب کنید. ورود به این بخش به شما این امکان را می دهد تا بتوانید اطلاعات مختلف حساب خود را بررسی کرده و آمارهای گوناگونی از وضعیت حساب خود را مشاهده کنید.

به منظور آنالیز و بررسی آمار استوری اینستاگرام  باید به پایین صفحه بروید تا به بخش استوری ها دسترسی پیدا کنید. سپس باید بر روی گزینه See All  بزنید تا بتوانید استوری های 14 روز گذشته خود را در این بخش مشاهده کنید.

آمار استوری اینستاگرام شامل چه مواردی می شود؟

پس از ورود به بخش آماری استوری های اینستاگرام شما باید یکی از اینتراکشن های موجود را انتخاب کنید تا بتوانید در آن بخش تعامل کاربران و مخاطبین خود را با استوری هایتان برسید کنید. پس از انتخاب اینتراکشن می توانید روی هر کدام از استوری ها منتشر شده از سوی خود بزنید تا بتوانید آنالیز و آمار هر یک از این استوری ها را به صورت جداگانه مشاهده کنید. در این بخش می توانید اطلاعات مختلفی را ببینید که در بخش های بعدی شما را با مفهوم هر یک از این اصطلاحات آشنا خواهیم کرد.

همچنین در این بخش می توانید برای دیدن نتایج نظرسنجی و یا دیگر فعالیت هایی که در آن استوری انجام دادید، بر روی آیکون چشم بزنید تا بتوانید اطلاعات بیشتر را مشاهده کنید.

معنا اصطلاحات آمار استوری اینستاگرام

پس از آن که شما را با نحوه بررسی آمار استوری اینستاگرام آشنا کردیم، ممکن است این سوال بسیار مهم برای شما مطرح شود که معنا هر یک از اصطلاحات آمار استوری اینستاگرام چیست و هر یک از این اصطلاحات بیانگر چه مسئله ای است. به منظور بررسی این اصطلاحات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

آمارهای استوری های اینستاگرام به سه بخش کلی تقسیم می شوند:

 • Discovery
 • Navigation
 • Interactions

اصطلاحات بخش Discovery

بخش Discovery در قسمت آمار استوری اینستاگرام خود به سه بخش مختلف تقسیم می شود. به منظور بررسی هر یک از این اصطلاحات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • Reach: تعداد کاربران منحصر به فردی که استوری شما را مشاهده کرده اند را می توانید در این بخش بررسی کنید.
 • Impressions: تعداد دفعاتی که استوری شما دیده شده است، در این بخش مشخص می شود.
 • Follows: در این بخش تعداد کاربرانی که از یک استوری خاص شما را دنبال کرده اند را به شما مشخص می کند.

توجه به این بخش به شما کمک می کند تا بتوانید اطلاعات مختلفی در مورد فالوورهای خود و عملکرد آن ها نسبت به استوری های خود بدست بیاورید.

اصطلاحات بخش Navigation

به منظور بررسی آمار استوری اینستاگرام، یکی از بخش های مهم قسمت Navigation است. به منظور بررسی این بخش باید گفت که Navigation دارای چند قسمت مختلف است:

 • Forward Taps: تعداد دفعاتی که افراد در هنگام بررسی استوری های شما برای دیدن استوری بعدی بر روی صفحه ضربه زدنند.
 • Back Taps: تعداد دفعاتی که افراد در هنگام بررسی استوری های شما برای دیدن استوری قبلی بر روی صفحه ضربه زدنند.
 • Next Story Swipes: تعداد دفعاتی که افراد در هنگام بررسی استوری های شما برای دیدن استوری کاربر بعدی بر روی صفحه سواپ کرده اند.
 • Exit Story Taps: تعداد دفعاتی که افراد در هنگام بررسی استوری های شما، اقدام به خروج از بخش استوری ها کرده اند
 • Navigation: تمام المان های بیان شده در بخش های قبلی، به صورت یک جا بر روی این بخش قرار گرفته است.

این بخش بیانگر عملکرد کاربران در هنگام بررسی محتواهای شما است و به شما نشان می دهد که کاربران در هنگام بررسی محتواهای شما چه عملکردی داشته اند.

اصطلاحات بخش Interactions

به منظور بررسی آمار استوری اینستاگرام، یکی دیگر از بخش هایی که باید به آن توجه داشته باشید قسمت Interactions است. به منظور بررسی این بخش باید گفت که Interactions دارای چند قسمت مختلف است:

 • Profile Visits: این عدد تعداد کاربرانی را نشان می دهد که به واسطه دیدن استوری های شما، پروفایل شما را بازدید چک کرده اند.
 • Replies: تعداد کاربرانی که به استوری شما از طریق دایرکت پاسخ داده اند.
 • Shares: تعداد کاربرانی که استوری شما را با سایر افراد به اشتراک گذاشته اند.
 • Website visits: تعداد کاربرانی که پس از دیدن استوری شما روی لینک بیو کلیک کرده اند و وارد وب سایت شما شده اند.
 • Sticker Taps: در صورت وجود لوکیشن، هشتگ، منشن و استیکر بر روی استوری های شما، این آمار تعداد دفعاتی است که کاربران بر روی لوکیشن، هشتگ، منشن و استیکر موجود بر روی استوری شما کلیک کرده اند.
 • Calls، Texts، Emails، Get Directions: این آمار نشان دهنده تعداد کاربرانی است که بعد از دیدن استوری شما یکی از این کارها را بیان شده را انجام داده اند.
 • Interactions: تعداد کل آمارهای بخش Interactions در این قسمت نشان داده می شود.

اگر قصد دارید تا بررسی که کنید کاربران پس از دیدن استوری های شما چه عملکردی داشته اند، لازم است تا آمارهای این بخش را به صورت کامل مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید.

چرا بررسی آمار استوری اینستاگرام اهمیت دارد؟

بررسی آمارهای اینستاگرام اهمیت بسیار زیادی دارد چرا که نشان دهنده بازخوردهای مخاطبین تان را به شما نمایش می دهد. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که بررسی این آمارها به شما کمک می کند تا اقدام به تحلیل رفتار مخاطبین خود کرده و سپس اقدام به تصمیم گیری درباره محتوای آینده خود کرده و همچنین در صورت نیاز اقدام به خرید فالوور اینستاگرام کرده و با انجام کارهای مختلف اقدام به بهبود وضعیت صفحه خود در اینستاگرام کنید.

پیشنهاد ما این است که اگر قصد دارید تا اقدام به بهبود وضعیت صفحه خود کرده و آمار جذب مخاطبین خود را به طرز چشمگیری افزایش دهید، به عنوان یکی از اقدامات بسیار مهم باید آمارهای استوری اینستاگرام خود را به صورت کامل مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید.

حرف آخر

در این مطلب از سایت هایپرفالو شما را با آمار استوری اینستاگرام آشنا کرده و در رابطه با نحوه بررسی آمار اینستاگرام اطلاعات جامع و کاملی را ارائه کردیم. بررسی نکات گفته شده در این مطلب به شما کمک می کند تا به بهترین شکل ممکن بتوانید اقدام به بررسی آمارهای استوری اینستاگرام خود کرده و دید جامع و کاملی در مورد مخاطبین خود بدست بیاورید.

2 1 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x